Polska wydali rosyjskich dyplomatów i nałoży sankcje? Gazeta powołuje się na źródła rządowe

Jacek Czaputowicz i rosyjska ambasada w Warszawie/foto: PAP/wikipedia
Jacek Czaputowicz i rosyjska ambasada w Warszawie/foto: PAP/wikipedia

„Dziennik Gazeta Prawna” powołując się na wysoko postawione źródło rządowe, napisał, że Polska rozważa wydalenie z kraju rosyjskich dyplomatów lub nałożenie sankcji. Cała kwestie ma związek z otruciem Siergieja Skripala. Wydaje się jednak, że informacja stanowi raczej spekulację niż potwierdzony fakt.

Według dziennika informacje dotyczące rzekomego zamiaru wydalenia rosyjskich dyplomatów mają się pojawić już w poniedziałek.

Chociaż autorzy informacji powołują się na źródło rządowe, wydaje się, że to wyłącznie spekulacja.

Polska nie ma żadnego interesu i powodu do wypraszania z kraju pracowników rosyjskiej placówki dyplomatycznej.

Jeżeli chodzi o sprawę sankcji, to istnieje szansa, że Polska podejmie w tej kwestii działania, ale będą one częścią ogólnej polityki UE w stosunku do Moskwy.

SPRAWDŹ: Eksplozja w stolicy Teksasu, są ofiary śmiertelne. To trzeci wybuch w mieście [FOTO]

Warszawa popiera zaostrzenie stosunków z Kremlem i opowiada się za ukaraniem Rosji, za zamach, w którym zagrożone zostało życie brytyjskich obywateli.

W niedzielę miało miejsce spotkanie Mateusza Morawieckiego i Theresy May. Rozmowy dotyczyły wspólnego stanowiska wobec Rosji. Polski premier wyraził poparcie dla działań Londynu. Liderzy zapewnili, że Polska i Wielka Brytania będą ściśle współpracować.

Szef polskiej dyplomacji stwierdził: Jeśli chodzi o sankcje, Polska poparłaby takie działanie. Oczywiście nie wystarczą do tego dwa państwa, ale przedyskutujemy tę kwestię. Wyraziłem swoją gotowość do podniesienia tego tematu w poniedziałek podczas posiedzenia Rady (UE) ds. zagranicznych i ten temat został wprowadzony do planu dyskusji.

PRZECZYTAJ: Kamil Stoch dominatorem także na liście płac. Zobacz ile zarobili skoczkowie w tym sezonie

Źródło: PAP/interia.pl/gazetaprawna.pl/wolnosc24.pl

20 KOMENTARZE

 1. Plus zakaz wjazdu rosyjskich pociągów i samochodów do Polski. Niech sobie jeżdzą do Niemiec przez Szwecję i Finlandię. Szerokiej drogi.

 2. Trzeba wybudować elektrownię atomową i ograniczyć zakupy gazu i węgla w Rosji.

  • Sugeruję lokalizację w okolicach Lublina, a Sralę Wołk zrobić specjalistą ds. propagandy jądrowej.

   • W Lublinie nie może być elektrowni atomowej ze względu na teren sejsmiczny. Możliwa lokalizacja to północna Polska – Olsztyn, Gdańsk, Szczecin.

 3. Znowu nas rozgrywają jak sanacyjnych idoli Populizmu i Socjalizmu w 39′. Pierwsi dostaniemy wp…l, a na końcu zrobią z nas faszystów. Rzygać się chce oglądając POPIS-y „niezależnej polityki” w wykonaniu magdalenkowych bękartów.

  • super komentarz, miast myslec jak tu bzinesy z ruskimi robic by diablu ogarek, to na smyczy EUurosojuza szarpiem sie jak wsciekly pies

   • Na biznesach z Rosją nikt się nie dorobił. Porównaj Koreę Północną z Koreą Południową. Nawet Białoruś więcej handluje z UE niż z Rosją.

    • A Wokulski? Wydaje się , że włókiennicza Łódź wyrosła na handlu z Rosją

     • Zabór rosyjski był najbiedniejszy i najbardziej zacofany np. analfabetyzm rzędu 80%.

 4. Ruscy BYC MOZE ubili podwojnego agenta w Anglii, to jest w swiecie agentow (czyli platnych skurwysynow rzadow) normalka; a Polacy juz rzucaja sie Rejtanem w obronie „prawa miedzynarodowego”. LOL. Gratuluje niezaleznej polityki miedzynarodowej. Nawet glupiej jak za Tuska.

 5. Więcej dyplomacji. brytyjczycy na naszym miejscu wyraziliby jedynie ubolewanie, słowa solidarności a w tajemnicy – układaliby się z Rosjanami na całego…

  • Idź lizać buty Putinowi jak Orban będziesz miał orgazm a może i parę rubli Putin rzuci

 6. do ruskich z pięściami za to od tyłu ruchani w dupe przez angoli,ukrainę i izrael

Comments are closed.