„Czas usunąć Facebooka!” Coraz więcej ludzi opuszcza najpopularniejszy portal społecznościowy świata. Pojawia się atrakcyjna konkurencja

Goodbye Facebook
Goodbye Facebook

We wtorek, współzałożyciel aplikacji WhatsApp, Brian Acton dołączył na Tweeterze do chóru głosów wzywających ludzi do usunięcia swojego konta na Facebooku. Jego wpis jest szczególnie interesujący, ponieważ WhatsApp jest własnością Facebooka.

Facebook przejął jego firmę za 19 miliardów dolarów w 2014 roku.

Ruch „usuń Facebooka” zyskuje coraz więcej zwolenników w związku ze skandalem z udziałem firmy analitycznej Cambridge Analytica, która zebrała informacje o 50 milionach użytkowników Facebooka bez ich wiedzy.

Acton opuścił Facebooka we wrześniu ubiegłego roku, a ostatnio ogłosił wartą 50 milionów dolarów inwestycję w bezpieczną aplikację komunikacyjną o nazwie Signal.

Facebook znajduje się pod ostrzałem opinii publicznej i polityków w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii w związku z wątpliwymi moralnie praktykami związanymi z prywatnością danych. W wyniku afery Facebook stracił tylko w tym tygodniu 50 miliardów dolarów wartości rynkowej.

Acton jest jednym z wielu menedżerów technicznych i inwestorów odwołujących się do Facebooka. We wtorek inwestor venture capital, Roger McNamee, inwestor Facebooka i były mentor CEO Marka Zuckerberga, powiedział, że sieć społeczna stoi w obliczu kryzysu zaufania publicznego, „który zniszczy firmę”.

Usunięcie Facebooka dla wielu nie jest realną opcją, jednak ci, którzy chcą całkowicie odciąć się od giganta, będą musieli również usunąć aplikacje, które znajdują się w posiadaniu Facebooka. Należy do nich m.in WhatsApp i Instagram. Signal to bezpieczna alternatywa dla osób, które zdecydują się opuścić WhatsApp.

Źródło: CN

21 KOMENTARZE

 1. Chromole facebooka.Nigdy go nie mialem i nie bede mieć.Nikt mnie inwigilowac nie bedzie!!

 2. Signal to bezpeczny komunikator ktory nie dosc zemoze zastapic WatsApp czy Messengera to aplikacje SMS w telefonie. Caly czas rozwijana, polecam sprawdzic

  • Szkoda ze mowa o jakims nowym komunikatorze… „niesamowitym nastepcy” a przeciez Signal zadną nowoscią nie jest!

 3. Jak ludzie na portalach społecznościowych piszą kiedy majtki zmieniają to co się dziwić, że ktoś to wykorzystuje. Może lepiej zacząć żyć w realu a nie mieć pretensje do całego świata.

 4. a za chwile sie okaze ze Signal ogarna cukerberg ;) i robi drugi raz kase / powtorka z fejbuka ;)))

 5. Sądzę że przejście na Minds jest lepsza alternatywa niż wpakowanie sie w nowego LEPSZEGO facebooka

 6. Już dawno opuściłem lewacko – żydowski fejs. Jest super strona, niezależna od fejsa i POLSKA to polfejs.pl POLECAM

 7. Taki ch….j jak „bolka”trampki, nie mogą opuścić pejs-zbuka. Mogą jedynie wyjść z pokoju i zamknać za sobą drzwi. Wszystko co tam wkleili zostanie na zawsze, ale dla pejsatych pes-zbukowców-właścicieli serwerów. Tera to już panie pozamiatane. Pejs miał się poraz kolejny nachapać kosztem głupich gojów i tak też sie stało. Jak tam „idioci roku”, jaka mina była przed lustrem?
  Wiem, wiem, nikt się przecież nie przyzna do miny wydymanego ze znieczuleniem i przez sen.

 8. Zjebany fejs i jeszcze bardziej zjebani użytkownicy, uczyć się życia w realu nieudacznicy

 9. nie chce by signal odczytywal automatycznie moje sms, a innej opcji by sie zarejestrowac nie ma czyli zmusza mnie do tego zeby na to zezwolic. nie moge podjąc innej decyzji wiec to jest podejżane i signal wylacial z mojego fona jeszcze szybciej jak go zainstalowalem, kolejna inwigilacja.

 10. Standardowa taktyka ucieczki do przodu. Próba przejęcia odchodżacych i zamierzających odejść użytkowników przez szczerość, a co za tym idzie wytworzenia zaufania do „nowego”, „wolnego” od „błędów” poprzedniaka zanim przejdą do konkurencji.

Comments are closed.