W Polsce nie ma wolności! Mężczyzna odmówił prowadzenia zajęć homoseksualistom. Sąd nie miał dla niego litości

środowiska LGBT/ Twitter
środowiska LGBT/ Twitter

W dzisiejszej Polsce nie ma wolności osobistej. Jak się okazuje nie masz prawa odmówić komuś usług! Właśnie sąd uznał winnym instruktora krav magi z Poznania Roberta K., który odmówił szkolenia osobom LGBTQ z Grupy Stonewall. Jak podkreśla sąd: instruktor nie miał prawa selekcjonować klientów z uwagi na fakt, że nie podziela ich poglądów. 

O całej sprawie poinformowała Kampania Przeciw Homofobii na swojej stronie internetowej.

„Wyrok jest dowodem na to, że polski wymiar sprawiedliwości może skutecznie przeciwdziałać dyskryminacji ze względu na orientację seksualną w dostępie do usług” – powiedział adwokat Paweł Knut z KPH.

Czytaj też: Nie żyje popularna aktorka. Miała na koncie najważniejszą nagrodę filmową. „Chorowała od dłuższego czasu”

Jak podaje portal kph.org Karolina Niedźwiecka na plan zorganizowania kursu samoobrony dla osób LGBTQ zdecydowała się po nieprzyjemnym incydencie w Poznaniu. Okazuje się, że czwórka młodych osób została pobita w centrum miasta z powodu swojej orientacji.

Instruktor, który początkowo zgodził się przeprowadzić szkolenie, po publikacji informacji o zajęciach na Facebooku Grupy Stonewall, odmówił wykonania zlecenia. Zapytany o przyczyny odmowy miał napisać:

„Nie popieram związków męsko-męskich tym bardziej wychowujących dziecko”.

Taki obrót sprawy spowodował podanie Roberta K. do sądu. Policja skierowała do sądu wniosek o ukaranie Roberta K. z art. 60 i 138 kodeksu wykroczeń.

Sąd Rejonowy w Poznaniu uznał instruktora za winnego popełnienia obydwu wykroczeń i wymierzył mu karę grzywny w wysokości 500 zł.

Instruktor wniósł sprzeciw od wyroku, a sąd musiał ponownie rozpatrzyć sprawę.

CZYTAJ DALEJ ->

Reklama / Advertisement

Comments are closed.