Państwowa służba zdrowia to chory żart. „Termin na czerwiec 2033”. Ta historia wydarzyła się naprawdę

Lublin, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny kolejka po usługi medyczne. / fot. PAP/Wojciech Pacewicz
Lublin, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny kolejka po usługi medyczne. / fot. PAP/Wojciech Pacewicz
REKLAMA

Gdyby nie państwowa służba zdrowia, ludzie umieraliby pod płotem – taki argument bardzo często pada z ust państwowców, sprzeciwiających się prywatyzacji. Jest oczywiście dokładnie odwrotnie – państwowa służba zdrowia nie dość, że droższa to także bardziej niewydolna od usług prywatnych.

Robert Mazurkiewicz z Doruchowca, u którego pojawiają się intensywne bóle nóg, a także utrata czucia i równowagi, zgłosił się szpitala w Ustroniu Górskim.

REKLAMA

Lekarze nie potrafili mnie dokładnie zdiagnozować. Stwierdzili jednak, że to prawdopodobnie ma związek ze zwyrodnieniem kręgosłupa i najlepiej zrobi mi rehabilitacja w szpitalu – relacjonuje.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Czytaj więcej: Koszmar w domu opieki! Pielęgniarki nie wiedziały, że są w ukrytej kamerze. Nagranie ujawniło gehennę pacjentów [VIDEO]

Pan Robert chciał zapisać się na rehabilitację i wtedy usłyszał, że najbliższy termin wypada… w czerwcu 2033 roku, czyli za ponad 15 lat. W związku z tym postanowił odwiedzić kolejne placówki.

Nie wierzyłem własnym uszom, gdy usłyszałem, że proponuje mi się termin za 15 lat! Obdzwoniłem inne placówki, ale tam też kazano mi czekać od 6 do 8 lat. Ostatecznie znalazłem jeden szpital, gdzie dostanę się za półtora roku, dwa lata – mówi.

Jednocześnie świetnie zdaje sobie sprawę, że gdyby zapłacił teraz, mógłby od ręki zacząć rehabilitację.

Płaciłem składki 30 lat, to dlaczego teraz mam płacić z własnej kieszeni tak ogromne kwoty, żeby się na czas rehabilitować? – zauważa.

W obecnym systemie pacjenci muszą zazwyczaj płacić podwójnie – najpierw państwo zabiera im pieniądze w składkach, które pożera biurokracja, a jak przychodzi co do czego, i tak za wszystko trzeba płacić drugi raz… tym razem prywatnie i skutecznie.

Zobacz też: Państwowa służba zdrowia nie działa! Polacy płacą dodatkowe miliardy na leczenie

Źródło: Fakt24/NCzas

REKLAMA