Szokujące słowa papieża Franciszka! „Piekła nie ma”. Watykan wydał specjalne oświadczenie

papież franciszek watykan piekło
Papież Franciszek. Foto: PAP/EPA/ANSA/Giuseppe Lami

Dusze osób, które odrzuciły miłość Jezusa, nie wpuściły go do swych serc, po prostu znikną. Nie ma krainy wiecznego cierpienia, czyli piekła. Kontrowersyjny pogląd miał przedstawić papież w czasie rozmowy z włoskim dziennikarzem. Watykan już wydał oświadczenie w sprawie.

Włoska gazeta „La Repubblica” opublikowała artykuł, którego autor odbył wcześniej rozmowę z Ojcem Świętym. Zdaniem dziennikarza papież miał stwierdzić, że piekło nie istnieje.

Osoby, które wierzą, trafiają do nieba. Dusze wyrażające skruchę również znajdą się przed boskim obliczem. Natomiast ci, którzy odwracają się od Boga, po śmierci znikają. Nie ma kary – taki pogląd miał zostać przedstawiony podczas rozmowy.

ZOBACZ: Nowy sondaż potwierdza trend. Opozycja coraz silniejsza. W badaniu pominięto jedną partię

W ten sposób Franciszek zaprzeczyłby całej nauce Kościoła. Doniesienia włoskiej gazety wywołały prawdziwą burzę. Franciszek uchodzi wprawdzie za swego rodzaju rewolucjonistę w Kościele, ale pogląd o braku piekła stanowiłby zmianę wręcz fundamentalną.

Watykan zareagował na medialne doniesienia i wydał specjalne oświadczenie. Stwierdzono w nim, że papież nie udzielił twórcy artykułu, żadnego wywiadu, a jedynie prywatnej audiencji z okazji Wielkanocy.

PRZECZYTAJ: Seweryn Blumsztajn twierdzi, że w Polsce trwa antysemicka nagonka. „Musi zostać przyjęta żydowska opowieść o Holokauście”

Z tego powodu żaden cytat z artykułu nie może być uważany za wierną transkrypcję słów Ojca Świętego. Bardzo prawdopodobne, że autor chciał po prostu stworzyć sensację i nieco nagiął słowa Ojca Świętego do wymyślonej tezy.

Źródło: cnsnews.com/nczas.com

77 KOMENTARZE

 1. Antychryst.
  Z resztą wybrany nieważnie (niezgodnie z Konstytucją Apostolską Universi Dominici Gregis JPII ( kwestie dostępu mediów do konklawe, lobbingu wśród biskupów, etc)

 2. Jedynie to co Chrystus powiedział jest niepodważalne i święte . A Chrystus powiedział że Ja i mój Ojciec jedno jesteśmy .
  Jest napisane : „Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty!”
  Jest tez napisane – ” Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”.
  Wiemy również że nawet święty Piotr zaparł się 3 razy Jezusa . Tak więc zamiast się gorszyć to :
  „wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego”

  • Typ co w końcu jest ważne… to co powiedział, czy to co jest napisane??? Nie słyszałeś co mówił, a napisać można cokolwiek – tak jak ten dziennikarz ?

  • Jezus i Bòg są jednym w woli i miłości,nie są tą samą osobą,a Jezus nie jest Bogiem,tylko jest sługą Boga.
   I żadne faryzejskie interpretację z pisma,tego faktu nie zmienią.
   Boga nie da się zabić!
   Pomijając już to że Jezus nie jest Bogiem,to Jezus nie umarł,pozornie tak wyglądało i tak zostało zapisane,ale faktycznie ,nie umarł.Jezus nie posiadał zwykłego ciała.

   • jezus jak najbardziej posiadal zwykle cialo
    byl jednym z nas

    i naprawde umarl jak umrze kazdy z nas

    problemem nie jest smierc jezusa tylko to ze spolecznosc mimo uczynionych dla niej cudow zaparla sie GO i wydala na smierc niewinnego

    nadto dzieki swemu zyciu i smierci niwinnego
    zmartwychwstał i bedzie zyl wiecznie tak jak zyje juz 2000 lat
    w umyslach ludzi ktorzy GO poznali i nie zaparli sie JEGO
    tak jak to zrobili wszyscy oprocz jednego zbojcy w dniu JEGO smierci

  • widac ze niektorzy wola jednak pieklo? Przeciez biblia mowi wyraznie ze to Jezus wstapil do piekiel trzeciego dnia zmatwychwstal,a wiadomo ze byl bez win wiec po co mialby isc do piekla/ pieklo to poprostu grob nic innego i kazdy ktory umrze tam wstepuje, tu papiez akorat ma racje,kler przez wieki trzymal bojacych sie tego piekla w ryzach,chociaz i tak byli i sa zlodzieje bandziory wszelkiej masci majacy to co glosi kk w glebokim powazaniu

   • Zstąpił do piekieł po to, aby uwolnić dusze sprawiedliwych które się tam znalazły. Nawet za najdrobniejszy grzech jest śmierć i piekło, dopiero Jezus poprzez Swoją Ofiarę odkupił winy i tych którzy już pomarli i trafili do piekła i tych żyjących i przyszłych pokoleń. proszę poszukać np relacji Świętych np J.Bosko, z „wizyty’ w piekle, lub wielu innych którym Jezus piekło pokazał aby nas przestrzec. A tak poza tym, to każdy się przekona o tym na własnej skórze, czy piekło jest czy go nie ma, ale błąd w tej kwestii może bardzo drogo kosztować. Ja wierzę Jezusowi, a piekło nie zniknie dlatego że jakikolwiek człowiek tak sobie powiedział. Wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzę.

    • Relacje świętych mogą nie być miarodajne tak jak wszelkie wizje, sny itp. Mogłaś poprzestać na stwierdzeniu, że każdy się przekona, a nie zakładać, że błąd może drogo kosztować, bo może być po prostu śmierć i nic więcej, po prostu koniec.

 3. Skoro nie ma piekła, to niech Watykan zwróci wszystkie pieniądze pobierane od wiernych za odpusty ratujące przed piekłem.

  • a zapłaciłeś? Czy tylko jak każdy lewak uwielbiasz liczyć pieniądze innych?

   • akurat wiesz co mówisz, bo katolicy kochają liczyć cudze pieniądze… belka się kłania

 4. To że piekła nie ma a jest ono jedynie wymysłem hierarchów kościoła katolickiego wiadomo od dawna i żadna to nie jest sensacja.

  • Dokładnie. Nie ma czegoś takiego, jak piekło. Ci, którzy są godni zbawienia zostaną „zapamiętani”, aby po wszystkim żyć dalej. Ci, którzy nie są godni zostaną po prostu zapomnieni. Wystarczy trochę poczytać Biblię, a nie ślepo słuchać co „hierarchowie” wygadują.

   • Piekło jest jak czarna dziura w Kosmosie, z tą tylko różnicą, że w nas. Czymże jest więc piekło? Można ignorować wiedzę o nim lub wypychać je ze swojej świadomości, co nie zmienia faktu, że gdy człowiek się do niego zbliży zostanie najzwyczajniej w świecie wchłonięty. Czymże jest więc piekło?

 5. Fanatycy religinji już płaczą i proszą o piekło, wali się następny mit

 6. Fanatycy religijni już płaczą i proszą sadystycznego boga Yahwe o piekło, wali się żydowski Mit.

 7. I czym teraz czarna zaraza będzie straszyć staruszki i dewotów?

 8. W piekle jest najwięcej tych, którzy w piekło nie wierzą. I trudno w to nie wierzyć.

 9. Pieklo stworzyla mi byla byla zona i dlatego by zmartwychwastac, musialem sie jej pozbyc.

 10. Świadkowie Jehowy powiedzieli mi o tym ponad 30 lat temu i poparli to wersetami z Biblii. Teraz komu mam wierzyć. Zawsze uważałem że nauka o dręczeniu ludzi w wiecznym w piekle jest chora i pochodzi tylko z chorego umysłu Szatana.

 11. Obalają swoje pokrętne wymysły. Jezus nie uczy o piekle jako miejscu wiecznych mąk. Szeol to grób, a Gehenne (dolina Hinoma) do grób z którego nie ma zmartwychwstania, w ieczna zagłada. Jak tak uczą swoich wiernych to kiepsko widzę ich przyszłość.

Comments are closed.