Szokujące słowa papieża Franciszka! „Piekła nie ma”. Watykan wydał specjalne oświadczenie

papież franciszek watykan piekło
Papież Franciszek. Foto: PAP/EPA/ANSA/Giuseppe Lami

Dusze osób, które odrzuciły miłość Jezusa, nie wpuściły go do swych serc, po prostu znikną. Nie ma krainy wiecznego cierpienia, czyli piekła. Kontrowersyjny pogląd miał przedstawić papież w czasie rozmowy z włoskim dziennikarzem. Watykan już wydał oświadczenie w sprawie.

Włoska gazeta „La Repubblica” opublikowała artykuł, którego autor odbył wcześniej rozmowę z Ojcem Świętym. Zdaniem dziennikarza papież miał stwierdzić, że piekło nie istnieje.

Osoby, które wierzą, trafiają do nieba. Dusze wyrażające skruchę również znajdą się przed boskim obliczem. Natomiast ci, którzy odwracają się od Boga, po śmierci znikają. Nie ma kary – taki pogląd miał zostać przedstawiony podczas rozmowy.

ZOBACZ: Nowy sondaż potwierdza trend. Opozycja coraz silniejsza. W badaniu pominięto jedną partię

W ten sposób Franciszek zaprzeczyłby całej nauce Kościoła. Doniesienia włoskiej gazety wywołały prawdziwą burzę. Franciszek uchodzi wprawdzie za swego rodzaju rewolucjonistę w Kościele, ale pogląd o braku piekła stanowiłby zmianę wręcz fundamentalną.

Watykan zareagował na medialne doniesienia i wydał specjalne oświadczenie. Stwierdzono w nim, że papież nie udzielił twórcy artykułu, żadnego wywiadu, a jedynie prywatnej audiencji z okazji Wielkanocy.

PRZECZYTAJ: Seweryn Blumsztajn twierdzi, że w Polsce trwa antysemicka nagonka. „Musi zostać przyjęta żydowska opowieść o Holokauście”

Z tego powodu żaden cytat z artykułu nie może być uważany za wierną transkrypcję słów Ojca Świętego. Bardzo prawdopodobne, że autor chciał po prostu stworzyć sensację i nieco nagiął słowa Ojca Świętego do wymyślonej tezy.

Źródło: cnsnews.com/nczas.com

Comments are closed.