W szponach pazernego państwa. 90-letnia staruszka ścigana przez fiskusa za sprzedaż serwetek na koszyczki wielkanocne

Radomianie zrzucili się na grzywnę dla 90-letniej staruszki, którą fiskus chciał ukarać za sprzedaż własnoręcznie wyszywanych przez nią serwetek.

Pani Marianna z Radomia dorabiała do emerytury robiąc na szydełkach serwetki i obrusy i sprzedając je na ulicy. Niestety 90-letnią staruszkę dopadli oprawcy ze służby skarbowej. Jej agenci wytropili, że robi to nielegalnie.

Funkcjonariusze wymierzyli jej mandat w wysokości 210 złotych, czyli postanowili złupić panią Mariannę i zagrabić jej pieniądze.

Sprawę nagłośnił na Facebooku dobry człowiek Jarosław Kowalik, dzięki któremu radomianie zebrali pieniądze by spłacić haracz pazernemu państwu.

Zdecydowałem się udostępnić ten post za namową osób, które widziały całe zdarzenie. To pokazuje los zwykłego człowieka. Widać jak na dłoni, że starsza, samotna osoba, która próbuje radzić sobie z rzeczywistością, została przez państwo w taki okropny sposób potraktowana – powiedział Kowalik „Gazecie Wyborczej”.

Okazało się, że dobrzy ludzie poprowadzili równolegle kilka zbiórek i w sumie zgromadzili ponad 4 tys. zł. Wszystkie pieniądze zostały przekazane pani Marii. Teraz trzeba uważać kiedy znów po nie zgłoszą się chciwi urzędolnicy i zażądają podatku.

Zobacz też: W szponach chciwego i bezdusznego państwa. Fiskus szpieguje po weselach i przesłuchuje nowożeńców

23 KOMENTARZE

  • Za Tuska było tak samo, PiS PO – jedno zło. Socjaldaruchy – czyli POPiS to okrągłostołowi agenci Czekiszczaka.

  • Przerażające jest to,że wielu Polaków-czy może polaczków uważa,że PO było super rządzącym ugrupowaniem!Czyżby chcieli ich POwrotu do władzy?Zapomnieli ile było afer i przekrętów i nadal robią wszystko przeciw naszemu krajowi?Gdzie tylko się da to go opluwają? Jak chcecie być uczciwi i sprawiedliwi to mówcie o wszystkich !

   • O PO było mówione jak rządzili, teraz rządzi PiS, ale przecież i tak na tym portalu jadą po Schetynie i Petru. Niech pani nie będzie taka przewrażliwiona, te wszystkie partie okrągłostołowe programowo praktycznie niczym się od siebie nie różnią.

 1. To wszystko to żydokomuna która w ’89 przeszła do konspiracji i się utajniła przejmując praktycznie 100% Polski. Stara taktyka dobrego i złego policjanta. Podzielili się na PO i PiS i dymają naród w cyklach 8 letnich. Dowodem na prawdziwość tej tezy jest, że nikt (poza tymi co czymś się narazili) nie wylądował w pierdlu przez 27 lat. Zmowa na 100% a naruszający ją idioci jak Lepper czy gen. Petelicki lądują w piachu.
  Ludzie, wymagajcie i żądajcie niech każdy cwaniaczek – chcący Wami rządzić – pokaże świadectwo chrztu ojców i dziadków (po czym sprawdzać je w parafiach) i zaświadczenie od proboszcza, że chodzi do Kościoła. To jedyny pewny sposób!
  Do tego czasu traktujcie go jako ciało obce z wszystkim tego konsekwencjami. Trzeba się bronić. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.

  Od 27 II 1990 dają po kolei żydom d…. i to cała wojna. To skrajna głupota i nieodpowiedzialność, ale … Suwerena. Problem leży w nas, Polakach! Ostatni wynalazek wyborczy narodu pn. PiS znowu się (chyba) Polakom nie udał. Będzie zwalczał w Polaczkach faszyzm. Widać sowietyzacja 1944-89 nie poszła Polaczkom na zdrowie. Mają w głowach jak w d…. po śliwkach skoro wybierają na swego prezydenta Sztoltzmana czy na premiera Cimuszko. Typowy przypadek kreacji nowych „polskich elit” w wyniku anihilacji starych polskich elit wyglądał mniej-więcej tak.
  Dla zilustrowania tej patologii podaję typowy przykład jak działa POLSKI sąd: – 7 marca 1949 r. polski sąd zamordował Hieronima Dekutowskiego „Zaporę” – 23 maja 1994 r. polski sąd unieważnił zamordowanie Hieronima Dekutowskiego „Zapory, ale życia mu nie przywrócił (a więc brak sprawiedliwości wg Domicjusza Ulpiana, bo naszemu bohaterowi nie przywrócili życia które się Mu należy).
  To tylko jeden przykład. Te wszystkie sądy to jest kupa gówna, śmierdzącego.
  Przypominam, że różne matoły uważają PRL za państwo polskie.
  Jest to wynikiem stanu, który trwa w Polsce od A.D. 1944 a który jest prostą kontynuacją działalności żydowsko-ubeckich dynastii, przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i proto-pomiotem WSI. Tak więc w wyniku takowej kreacji nowych „polskich elit” wychodził Sztoltzman, Cimuszko, …. I tak jest do dzisiaj.
  Pan Stanisław Michalkiewicz, Grzegorz Braun czy Leszek Żebrowski pokazuje nam jak powinny wyglądać polskie elity które wymordowano w setkach tysięcy i nie ma ich genów wśród nas. Pan Stanisław, Grzegorz czy Leszek jest świetnym przykładem kogo nam teraz brakuje.

 2. zrzutka jak najbardziej ale wklepanie agentom skarbówki zaraz po zbiórce mile widziane.

  • 100/100 Idealny pomysł. Tylko to pomoże wyplenić tę, usankcjonowaną debilnymi przepisami, patologię.

 3. robić zdjęcia i publikować nazwiska tej urzędniczej hołoty, umieszczać w internecie

 4. No tak ale ta pani nieuczciwie zyskiwała przewagę nad innymi handlującymi którzy odprowadzaja haracz do skarbówki.

  • ale czy to wina tej pani czy skarbówki jeżeli jakiś sklepikarz wymigał się od płacenia haraczu panom o sztywnych karkach w ciemnych okularach to wówczas też powiemy że zyskał nieuczciwą przewagę a jeżeli mi uda się nastrzelać po ryju zbójcom na rozstajnych drogach to też zyskuję nieuczciwą przewagę nad tymi nieszczęśnikami których zbójcy okradli pozostaje przypomnieć odkrycie kisiela jesteśmy w dupie to jeszcze nie grzech ale hańbą naszą jest to że sobie tam uwiliśmy gniazdko

  • tak jest, kurwinisci krytykują brak socjalizmu dla słabszych jednostek

   • Bo debilom takim jak ty nie należą się żadne pieniądze. Z jakiej racji ktoś ma cię utrzymywać nierobie? Na szczęście socjal w Polsce jest tak niski, że nie da się z niego wyżyć.

    • Dokładnie, ten babce nie należy się żadna taryfa ulgowa w postaci zerowej progresji tylko kurwinistyczny kop w mordę.

     • Należy się jej zwolnienie z podatku dochodowego małogłowy debilu z PiSkomuny.

    • a dlaczego zwalniać jak inni płacą? zresztą im mniej niedołężnych starców tym lepiej dla kurwinistycznego narodu wybranego

     • Trump przynajmniej obniżył podatki (nieznacznie ale obniżył) – w przeciwieństwie do PiSu.

      Bo podatek dochodowy jest niemoralny, a tym bardziej dla starców – których państwo obrabowało z pieniędzy, a teraz oddaje im jakieś ochłapy na stare lata.

     • szczególnie niemoralne jest opodatkowego osób pokroju Sorosa i innych przedstawicieli 1% mniejszości która posiada wiecej niż 99% ogólu

 5. Widziałem na własne oczy, podobną panią, która z mobilnego straganu-motorka handlowała parasolkami przd drzwiami galerii handlowej w Szanghaju – żadnej kasy fiskalnej, nikt jej nie wyganiał, ani się jaj nie czepiał (w „komunistycznych” Chinach). Jak zaczął padać deszcz, sprzedała wszystkie parasolki w 3 minuty. Zapakowała kupę banknotów do reklamówki i pojechała do domu. Domyślam się, że to co zarobiła w parę minut, to znacznie więcej niż mają bezczynni emeryci w Polsce, czekający na jałmużnę z ZUS.

 6. Nie wygląda to na żart, chociaż dzisiaj 01.04. Szkoda ze nie wiedziałem, chętnie dałbym parę złotych.

 7. Nie jestem mściwy, ale serdecznie życzę PISOWSKIM SIEPACZOM, którzy wymyślili idiotyczne przepisy i UZBROILI KAS PO ZĘBY, żeb następne pokolenie wypłacało im emerytury na tyle duże, żeby NIE zdechli z głodu, ale na tyle małe, żeby bardzo cierpieli niedostatek.
  A gorliwcom z Radomia, jak ich spotkam, to zwyczajnie walnę w ryja!

Comments are closed.