Zboczeniec z wyższych sfer? Teść siostry księżnej Kate oskarżony o gwałt na nieletniej

REKLAMA

David Matthews, teść Pippy Middleton, siostry księżnej Kate, został aresztowany przez francuską policję w związku z oskarżeniem o gwałt jakiego miał się dopuścić pod koniec lat 90. na nieletniej.

74-letni multimilioner został aresztowany we wtorek na paryskim lotnisku Orly i przesłuchany przez funkcjonariuszy z Brygady Ochrony Małoletnich. W czwartek prokurator w Paryżu wszczął dochodzenie, a sąd oskarżył Matthewsa o zgwałcenie osoby nieletniej.

REKLAMA

Francuski urzędnik, który rozmawiał z brytyjskim The Telegraph oświadczył, że Matthews dopuścił się przestępstwa na przełomie lat 1998-1999 roku. Do jednej napaści doszło w Paryżu, drugiej zaś w St Barts. Rzekomy świadek zgłosił zajście władzom dopiero w 2017 roku. Sam zainteresowany stanowczo zaprzecza prawdziwości tych zarzutów.

Teść siostry księżnej Cambridge został zwolniony z aresztu po 48 godzinach. Nie otrzymał on także nakazu pozostania we Francji. Władze mają 6 miesięcy na podjęcie decyzji o wszczęciu procesu sądowego.

Matthews został teściem Philippy „Pippy” Middleton w maju ub.r., gdy siostra księżnej Cambridge wzięła ślub z jego synem, finansistą multimilionerem Jamesem Matthewsem.

Czytaj też: Krwawe obchody świąt na Filipinach. „Dał się ukrzyżować już 32 raz”. Kościół przeciwny brutalnym praktykom [VIDEO]

REKLAMA