„Spektakularny sukces” Londynu. Stolica Wielkiej Brytanii po raz pierwszy w historii wyprzedziła Nowy Jork

londyn nowy jork wielka brytania usa
Sadiq Khan (burmistrz Londynu) i Bill de Blasio (burmistrz Nowego Jorku). / fot. Wikimedia/flickr.com

Stolica Wielkiej Brytanii po raz pierwszy w historii wyprzedziła Nowy Jork. W lutym tego roku w Londynie zamordowano 15 osób, to więcej niż w tym samym czasie w Nowym Jorku.

Londyn liczy obecnie około 8,8 miliona mieszkańców, z kolei w Nowym Jorku mieszka około 8,5 miliona osób.

W lutym po raz pierwszy w historii to w stolicy Wielkiej Brytanii, a nie amerykańskim mieście doszło do większej ilości morderstw, ale też incydentów z użyciem noża lub broni palnej.

Zobacz także: Moskwa grozi Londynowi odwetem. „Podejmiemy działania przeciwko brytyjskim samolotom”

Co ciekawe spadek przestępczości w Nowym Jorku spada regularnie od lat 90. W czasie przeszło 20 lat wskaźnik zabójstw spadł o 87 procent. Tymczasem w Londynie wskaźnik ten rośnie od kilku lat – w ciągu trzech lat wzrósł o 40 procent.

Młodzi ludzie żyjący w Londynie w każdej chwili mogą się stać ofiarami przestępstwa, dlatego czują przymus noszenia przy sobie broni – twierdzi Jacob Whittingham, szef Fight for Peace. Jak podkreśla, najbardziej przerażające jest to, że wiele morderstw w Wielkiej Brytanii ma charakter przypadkowy – ich ofiarą może zostać każdy.

Policja już znalazła winnego tak radykalnego wzrostu morderstw: to większa obecność w codziennym życiu mediów społecznych. Zupełnie bez związku jest napływ wzmożony napływ islamskich imigrantów i fakt, że od 2 lat burmistrzem Londynu jest muzułmanin i socjaldemokrata Sadiq Khan.

Warto przeczytać: Katastrofa w Nowym Jorku! Śmigłowiec z turystami na pokładzie wpadł do rzeki. Prawie wszyscy zginęli [VIDEO]

Źródło: Rzeczpospolita/NCzas

20 KOMENTARZE

 1. Szumny tytuł jak to Londyn wyprzedził Nowy Jork!, a tutaj okazuje się,że wyprzedził w liczbie morderstw! Jak durnie wypowiada sie policja,to aż dech zapiera!Oczywiście,wg nich że nie są tutaj absolutnie winny napływ islandzkich imigrantów tylko ?Uwaga! „większa obecność w codziennym życiu mediów społecznych” !Koń by się uśmiał!Czy tych ludzi już całkowicie zaćmiło to multi kulti?

 2. Nachodźcy w Europie to jest skutek, a nie przyczyna zła. Przyczyną problemów są rządy lewaków, którzy wpuścili karmelkowych i czarnych do Europy, a potem dali im zasiłki, dzięki którym dzikusy mnożą się jak gryzonie.

  • W III Rzeszy nie było uchodźców, to widocznie ideał polskich prawiczków. Dla prawiczków cywilizacja łacińska = III Rzesza.

   • Hitler walczył z kulturą łacińską.
    BYLI UCHODŹCY. Hitler miał w programie partii przejęcie islamskich uchodźców.

 3. A czego się spodziewać po Londonistanie? Tam tylko co 5 mieszkaniec jest biały a i to często Polak, Rumun czy Ukrainiec a nie Anglik!

 4. W USA przestępczość spada z powodu poprawności politycznej. Dzięki lewakom więcej Czarnych mogło skończyć studia dzięki temu mają lepszą pracę i popełniają mniej przestępstw. Ideałem byłoby wprowadzenie studiów na koszt podatnika jak w Szwecji.

  • KŁAMIESZ! Przestępczość jest niska dzięki, temu, że ludzie mają broń.
   Masowych strzelanin dokonują głównie ludzie po publicznych studiach.
   Studia powinny być tylko prywatne, żeby nie mieć pseudointeligentów, którzy nic nie umiom.

Comments are closed.