„Najwyższy Czas!” to największy magazyn w Europie, który bieżące wydarzenia komentuje z perspektywy konserwatywnej (społecznie) i liberalnej (ekonomiczne). To także najstarszy tygodnik na polskim rynku, nie licząc tych, które wcześniej zaliczyły bliższą bądź mniej pogłębioną współpracę z komuną. Przez 26 lat swojego istnienia twardo staliśmy po stronie wolności.

Również teraz nie kłaniamy się politycznej poprawności. Możemy sobie na to pozwolić, bo nie korzystamy z pieniędzy publicznych kolportowanych pod przykrywką reklam spółek skarbu państwa czy też innych dotacji. Najnowszy numer (15-16/2018) „Najwyższego Czasu!” w kioskach jest dostępny od poniedziałku. Wersję elektroniczną można nabyć jako e-wydanie PDF (TUTAJ).

Technika kłamstwa: Oszczercy Polski podobni są do okultystów – wysuwają swoje tezy bez uzasadnienia. W zamian stosują chwyt, który w logice określa się mianem „nieuprawnionego przerzucania ciężaru dowodu” (onus probandi) na oponenta. Tak np. okultysta twierdzi, że istnieją tzw. zjawiska paranormalne. Dowodów jednak nie przedkłada. Zamiast tego mówi: „jeżeli nie chcecie ich istnienia uznać, to udowodnijcie, że nie istnieją” – pisze na str. VIII śp. prof. Bogusław Wolniewicz w swoim ostatnim eseju.

Prawica ciągle w letargu: – Wydaje się, że dla wolnościowej prawicy była jakaś okazja rok temu, która została zmarnowana. Zobaczymy. Szanse są dalej. Na razie się nic nie rusza. Czekam, że być może ta strona sceny politycznej zacznie się przegrupowywać, bo moment jest dobry, tylko nie ma narzędzi – mówi „Najwyższemu CZASOWI” Rafał Ziemkiewicz. W wywiadzie tłumaczy też jak, jest wciskany, wbrew swoim rzeczywistym zamiarom, w politykę. Więcej na str. XII .

KRAJ

● Z twittera Sommera
● Paralogika antypolskiej propagandy – Bogusław Wolniewicz
● Premier kontra prokurator – Jan Piński
● Nie ma już jednego PiS-u – z Rafałem Ziemkiewiczem rozmawia Rafał Pazio
● Polowanie na szpiegów – Leszek Szymowski
● Seria niefortunnych zdarzeń – Jan Piński
● Czarno widzę – Stanisław Michalkiewicz
● Czy jutro będzie futro? – Zdzisław Kościelak

ŚWIAT

● USA: Mózg prezydenta – Natalia Dueholm
● ROSJA: Wymiana ciosów – Antoni Mak
● Francja: Powrót islamskiego terroru – Bogdan Dobosz
● Niemcy: Chwila oddechu – Tomasz Mysłek
● USA: Trump: Nigdy więcej – Natalia Dueholm

PUBLICYSTYKA

● Czy będzie krach jak w roku 2000? – Independent Trader
● Ukraińcy mordowali Polaków na Białorusi – Marek A. Koprowski
● Mit dwustu tysięcy – z Leszkiem Żebrowskim historykiem, pisarzem i publicystą rozmawia Rafał Pazio
● Libertarianizm: subkultura czy filozofia? – Jakub Wozinski
● Co słychać w gospodarce – Independent Trader
● Leon Pokrowski – polski bohater wojny burskiej – Mariusz Kowalski

Comments are closed.