Kaczyński ostro do prezydenta Dudy. Każe mu samodzielnie pisać nową ustawę. „Zawetował, nie uprzedził, nie będziemy partycypowali”

PiS Kaczyński Duda Sądownictwo Prezydent
Prezes PiS Jarosław Kaczyński i Prezydent Andrzej Duda. / Dostawca: PAP

Prezydent Andrzej Duda nie uprzedził PiS o zamiarze zawetowania tzw. ustawy degradacyjnej; uznaliśmy tę sprawę w tym momencie za zamkniętą – powiedział w czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dodał, że PiS nie będzie brało udziału w przygotowywaniu „nowej ustawy degradacyjnej”.

Prezydent w piątek zawetował tzw. ustawę degradacyjną, która pozbawia stopni wojskowych członków Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego i daje możliwość pozbawiania takich stopni osób i żołnierzy rezerwy, którzy w latach 1943-1990 swoją postawą „sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu”.

Kaczyński został spytany podczas czwartkowej konferencji prasowej, czy prezydent Andrzej Duda uprzedził Prawo i Sprawiedliwość o zamiarze zawetowania ustawy, oraz czy jego partia „będzie partycypowała” w przygotowaniu „nowej ustawy degradacyjnej”.

„Nie uprzedził, nie będziemy partycypowali. Uznaliśmy tę sprawę w tym momencie za zamkniętą i tyle mogę w tej sprawie powiedzieć” – powiedział prezes PiS. (PAP)

Comments are closed.