Kim Dzong Un wśród żołnierzy. Foto: PAP/EPA.
Kim Dzong Un wśród żołnierzy. Foto: PAP/EPA.
REKLAMA

Brytyjskie ministerstwo obrony stwierdziło, że Korea Północna ma rakiety, które są w stanie dolecieć do Wielkiej Brytanii, a także środki do ataków cybernetycznych. Prawdopodobne jest, że Korea Północna już przeprowadziła atak – głosi raport.

W najnowszym raporcie brytyjskie ministerstwo obrony stwierdza, że Korea Północna prawdopodobnie jest w posiadaniu pocisków, które mogą przenosić ładunki nuklearne, i dolecieć do Wielkiej Brytanii.

REKLAMA

Jednocześnie w raporcie podkreślono, że Kim Dzong-Un nie wykonuje żadnych ruchów wskazujących na to, że planuje wykonać atak rakietowy na terytorium Wielkiej Brytanii.

Czytaj też: Horror w popularnym kurorcie! Młoda Brytyjka zgwałcona na plaży. „Nikt nie pomógł, chociaż wołała o pomoc”

Uważamy, że Korea Północna nie uważa Wielkiej Brytanii za swój cel i zagrożenie. Zdecydowanie bardziej zagrożone są Stany Zjednoczone – napisano w raporcie.

Wskazano też, że w zakresie nuklearnym nastąpiło pewne rozprężenie, ale może istnieć zagrożenie przez ataki cybernetyczne.

Prawdopodobne jest, że Korea Północna już przeprowadziła atak na Wielką Brytanię za pomocą złośliwego oprogramowania – dodano.

Warto przeczytać: Przełom w konflikcie z Koreą Północną? Trump ma się spotkać z Kim Dzong Unem. Rozmowy mają dotyczyć broni nuklearnej

REKLAMA