Facebook sam sobie nie radzi. Będzie płacił użytkownikom za szukanie luk. Można zarobić 40 tysięcy dolarów

Zdjęcie ilustracyjne. / fot. domena publiczna

Facebook w ostatnim czasie przeżywa poważne problemy, w kontekście giganta mediów społecznościowych pojawiają się kolejne zarzuty, z których najpoważniejsze dotyczą wycieku danych użytkowników. Teraz Facebook będzie płacił za pomoc użytkownikom.

Sami użytkownicy mają pomóc Facebookowi w chronieniu danych użytkowników. Startuje właśnie program „Data Abuse Bounty”, w ramach którego użytkownicy mają pomagać portalowi w odnajdywaniu luk i zarabiać na tym.

W programie mają brać udział osoby, które mają informacje i dowody na przekazywanie przez Facebooka danych innym firmom – głównie w sprawach politycznych.

Ile można zarobić? Nie ma początkowo określonych wypłat, głównie dlatego, że ciężko przewidzieć czego będą dotyczyć zgłoszenia, jednak za te o największej wartości będzie można zgarnąć 40 tysięcy dolarów.

Czytaj też: Bojkot Facebooka. Internauci z całego świata wzywają do niekorzystania z portalu przez 24 godziny

3 KOMENTARZE

  1. akcje znowu rosna i pewnie urosna do 180 znowu. Ludzie maja swoja prywatnosc w nosie i maja film na ten caly facebook. Bo to sa takie plotki o znajomych a ludzie prosci kochaja plotki.

  2. Dla niewtajemniczonych: żadna firma sobie nie radzi ze znajdywaniem luk w tak dużym i złożonym oprogramowaniu, dlatego praktyka pomocy ze strony programistów-wolontariuszy nie jest niczym dziwnym.

Comments are closed.