Katastrofa samolotu niedaleko stolicy. Na pokładzie było ponad 200 osób [FOTO/VIDEO]

Do katastrofy samolotu doszło w Algierii, niedaleko stolicy kraju. Na pokładzie było ponad 200 osób, już wiadomo o co najmniej stu ofiarach, jednak bilans wypadku może być dużo gorszy.

Do katastrofy doszło na południowy-zachód od Algieru, tuż obok lotniska wojskowego. Samolot rozbił się kilka minut po starcie. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku.

Według źródeł wojskowych, na które powołuje się radio algierskie, samolot leciał do Beszaru na południowym zachodzie kraju. Według algierskiej agencji informacyjnej rozbił się samolot transportowy Ił-76. Na miejscu pracują obecnie służby, straż pożarna, policja i służby medyczne.

11 KOMENTARZE

 1. Tu jest przyczyna odwiecznej polskiej rusofobii. Polacy nie mają zaufania do rosyjskiej technologii. Nawet JKM jeździ BMW a nie Ładą.

  • Każdy normalny człowiek wie, że kapitalistyczna technologia jest lepsza od komunistycznej.

    • ala wilk 11/04/2018 at 15:25
     No ale to w Rosji jest kapitalizm a w Niemczech socjalizm.
     xx
     Rosja wychodzi z socjalizmu, natomiast Niemcy idą coraz dalej w kierunku socjalizmu. BMW jeszcze jest firmą kapitalistyczną.

     • Ale BMW, Mercedes i VW działają w socjalistycznym kraju. Dlatego są to najlepsze samochody na świecie. A Łada – niezawodna jak Tupolew.

 2. Jeszcze nie podano przyczyny,a ala wilk już wie.Przyczyną jest rosyjska technologia.Może był to zamach, może brzoza(w Afryce?),błąd pilota,został zestrzelony przez Putina,może samolot był serwisowany w Rosji?Normalnie hamerykańskie to mają antygrawitację i nie spadają.

Comments are closed.