Prezydent Izraela jedzie Grossem: „Członkowie naszego narodu byli zdradzeni również przez Polaków”

Prezydenci Reuven Riwlin i Andrzej Duda przed Ścianą Śmierci w Oświęcimiu/foto: PAP
Prezydenci Reuven Riwlin i Andrzej Duda przed Ścianą Śmierci w Oświęcimiu/foto: PAP

Tak, to Niemcy stworzyli obozy, ale nasi ludzie nie byli mordowani tylko w tych obozach. Członkowie naszego narodu byli zdradzani przez tych, z którymi żyli […]również przez Polaków – stwierdził Reuven Riwlin. Prezydent Izraela wykorzystał uroczystości do podkreślenia stanowiska prezentowanego przez Izrael.

Jego zdaniem ludzie z Europy wschodniej i zachodniej dopuszczało się kradzieży żydowskiej własności, zajmowało żydowskie domy i sprzedawało swoich żydowskich sąsiadów. Jak stwierdził wiele osób: mordowało ich i odwracało się plecami do tych, którzy raptem chwilę wcześniej byli częścią ich społeczności. Kiedy ci, którzy przeżyli Holokaust wrócili po wojnie, bardzo często spotykali się z wrogością – dodał.

Polityk nawiązał również do nowelizacji ustawy o IPN, która zdaniem Izraela służy zakłamywaniu prawdziwej historii o Holocauście. Ci, którzy są gotowi patrzeć odważnie w swą przeszłość, ci którzy gotowi są stawić czoła antysemityzmowi, rasizmowi, który nawet dzisiaj podnosi swój łeb, znajdą w nas sojuszników – zdeterminowanych, prawdziwych partnerów, którzy będą prowadzić dalej drogę od pamięci ku przyszłości – stwierdził.

ZOBACZ: Janusz Korwin-Mikke: Wsadźmy uchodźców do Oświęcimia, skoro jest wolny. Wygląda na to, że PiS po raz kolejny okłamało ludzi

Prezydent wspomniał jednak, że Polska stała się olbrzymim polem śmierci, okupowanym przez nazistowskie Niemcy. Dodał, że wielu Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata pochodziło właśnie z Polski.

Niemniej jednak wizyta i przemówienia, jakie wygłosił w Polsce Reuven Riwlin pozostawiają wrażenie, że polityk wykorzystał uroczystości do podkreślenia stanowiska prezentowanego przez Tel Awiw w sporze z Warszawą. Konsternacje może również budzić spolegliwa postawa przedstawicieli polskich władz w tym przede wszystkim Andrzeja Dudy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: „Adrian klękaj!” – postulują internauci. Pełna uniżoności postawa Andrzeja Dudy wobec aroganta z Izraela szokuje [VIDEO]

Przemówienie zostało wygłoszono w czasie obchodów uroczystości Marszu Żywych przy Międzynarodowym Pomniku Ofiar Obozu w Brzezince.

Źródło: PAP/wolnosc24.pl

7 KOMENTARZE

  • Dzisiaj żyd Grabowski pokazał u Olejnik dwa tomy dostępne za kilka dni w księgarniach w których Polacy wchodzili do getta (Węgrów) i bosakami wyciągali z ognia żydów żeby ich zbić jak powiedział. Nawet Olejnik trochę się poruszyła.

 1. Żydzi zabili kilkuset Polaków.
  Niemcy zabili 3 mln Polaków.
  Rosjanie zabili 1 mln Polaków.
  Polskie prawiczki nienawidzą Żydów a jednocześnie obchodzą urodziny Hitlera i wychwalają KGBowca Putina.

  • 1. To była prowokacja tvn.
   2. Żydzi przez wieki zabili miliony Polaków.

 2. Ci nasi „przywódcy” to już nawet wstydu nie mają tak ich żyd przeczołgał w błocie.

  • Bo żydzi wydają wszystko – od pieniędzy po żydów. Kiedyś wydali nawet Pana Boga Piłatowi.

   Módlmy się za żydów wiarołomnych, aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę
   z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego.
   Módlmy się:
   Wszechmocny wiekuisty Boże, który od miłosierdzia Twego nawet
   Żydów wiarołomnych nie odrzucisz:
   wysłuchaj modły nasze za ten lud zaślepiony, aby wreszcie, poznawszy światło prawdy,
   którym jest Chrystus, z ciemności swoich został wybawiony.
   Przez Tegoż Chrystusa Pana naszego. Amen.

Comments are closed.