Zapachniało buntem przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu. Tadeusz Cymański, jeden z liderów PiS otwarcie skrytykował pomysł prezesa Kaczyńskiego

Tadeusz Cymański. / fot. PAP/Leszek Szymañski
Tadeusz Cymański. / fot. PAP/Leszek Szymañski

Narasta bunt w PiS przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu. Polityka wszechmocnego do niedawna prezesa niespodziewanie stała się obiektem ataku jednego z liderów.

Tadeusz Cymański nie jest szeregowym posłem PiS. To wiceprzewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości. Ostatnio jednak jawnie skrytykował decyzję prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego ządającego obniżenie uposażeń m.in. dla posłów.

Czytaj też: Polityk PO się doigrał? Jest wniosek o uchylenie immunitetu Sławomira Neumanna. Chodzi o wyłudzanie pieniędzy z NFZ

Cymański powiedział w Radiu Zet: „Decyzja w sprawie obniżenia poselskich uposażeń nie budzi entuzjazmu. Jestem wściekły, mi się to nie podoba i nie tylko mnie. To konsekwencja błędów naszych, błędów również PO i jej akcji billboardowej”.

Czytaj też: Ale ściema! Czaputowicz: Polska przyjęła 2,7 tys. islamskich migrantów. Internauci i posłowie PiS-u tych słów mu nie wybaczą. „Okłamujemy wyborców! Przez Pana przegramy wybory!”

Kaczyński na początku kwietnia poinformował, że w Sejmie zostanie złożony projekt przewidujący obniżenie o 20 proc. pensji poselskich i senatorskich. Mają też zostać „wprowadzone nowe limity obniżające” wynagrodzenia dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków i starostów, a także dla ich zastępców.

To jednak nie oznacza, że poseł Cymański zagłosuje przeciwko tej ustawie. Warto zwrócić uwagę, że Cymański dał do zrozumienia, że znaczna część pisowskiego establishmentu jest przeciwko decyzji prezesa. Czyżby w PiS zaczynał się „pełzający bunt” przeciwko nieśmiertelnemu prezesowi?

Źródło: TVP Info

7 KOMENTARZE

 1. Cynamon utracił kontakt z Suwerenem – choć to lepszy cwaniaczek. Teraz uważa, że mu się wszystko należy, bo ON JEST POSŁEM! Idzie na zatracenie choć tego nie wie, bo Pan Bóg w takiej sytuacji rozum odbiera. Prawa ma Bóg, Cymański! Człowiek ma tylko obowiązki. Wobec Boga, rodziny, ojczyzny, bliźnich. Dzieci wobec rodziców. Prawa ma TYLKO Bóg nie człowiek. Cynamon utracił kontakt z Suwerenem, bo wcześniej utracił ROZUM.

 2. sami siebie warci… tylko doją nas na wszelkie możliwe sposoby…. dają złotówkę w kieszeń, a z drugiej wyciągają 2…. vat: prawie 1/4 wartości usługi/towaru, kwota wolna od podatku: żenada, akcyza na akcyzie, podatek od podatku, zus i tak w koło… a tymczasem w szkołach uczą ze dziesięcina (10%) była skrajnym wyzyskiem… niezłe, co?? teraz z pensji odliczają ci ok. 40% na rożnego rodzaju daniny wobec państwa (żeby to jeszcze szło na właściwy cel, pal go licho, niech będzie, ale ci kretyni szastają naszą forsą jak im coś tylko do durnego łba przyjdzie), czyli dziesięcina x 4 plus vat, akcyza, podatek … dziw ze jeszcze nie zabiorą nam wszystkiego… a czemu by nie?? po co nam kasa??

  • ~lolitka- 1 godz. 53 min temu
   Cymek nadziubał bachorków i zrobił sobie sens życia z utrzymywania przez państwo jego przychówku. Gdyby był fachowcem, to by własna pracą i pomysłem zapewnił in egzystencję. Ale on woli żyć z bredzenia dla stacji TV podnoszenia rączki. To żenująco mało, aby żyć na wysokim poziomie panie /p/ośle.

  • Dziesięcina była wyzyskiem bo w dawnych czasach ludzie wydawali 90% zarobków na jedzenie bo nie było GMO. Tak że po opłaceniu dziesięciny nie zostawało już praktycznie nic.

 3. Żałosny prostak i po prostu idiota weżcie go gdzieś na wyspy niech ochłonie

  • Już od lat nie mogę na niego patrzeć. Co za cyniczny człowiek. 29 lat u żłobu i nic konkretnego nie zrobił poza bon-motowym gadaniem.

Comments are closed.