Biedronka kontra Lidl. / foto: Facebook
Biedronka kontra Lidl. / foto: Facebook
REKLAMA

Wojna cenowa między Lidlem i Biedronką rozgorzała na dobre. „Tam gdzie dwóch się bije, trzeci korzysta”, a w tym przypadku „trzecim” są klienci. W najbliższy weekend obie sieci sklepów przystąpią do promocyjnej ofensywy.

W Lidlu w najbliższą sobotę aż 150 produktów będzie kosztować od 40 do 70 proc. mniej. „Nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków – łatwo i szybko zrobimy zakupy dla całej rodziny” – można przeczytać w komunikacie.

REKLAMA

Jutrzejsze przeceny będą dotyczyć ok. 70 produktów spożywczych, a ich ceny będą obniżone nawet do 40%. Łopatkę wieprzową XXL można będzie kupić o 40 proc. taniej (7,79 zł/kg), a mięso mielone z indyka 35 proc. (4,49 zł/opak), winogrona jasne bezpestkowe również będą 40 proc. tańsze (8,99 zł/kg).

Niższe ceny będą też obowiązywać na produkty przemysłowe i odzieżowe. Będzie można zakupić między innymi spodnie damskie już za 17 zł., martfona GS160 za 119 zł, czy szczotkę parową za 35 zł. (obniżka o 22 proc.).

Biedronka odpowiedziała z kolei „weekendem bez VAT”. Promocja będzie obowiązywać w piątek i sobotę (13. i 14. kwietnia). Przecenionych zostało ok. 7,5 tys. produktów takich jak zabawki, sprzęt elektroniczny i elektryczny, oświetlenie, AGD, środki czystości, papier toaletowy, czekolada i słodycze.

Rabat na każdy z produktów jest zależny od obowiązującej na niego stawki VAT, będzie wahał się od kilku do 23 proc.

„W Biedronce ponad 92% spośród artykułów biorących udział w aktualnej odsłonie akcji będzie objętych największym rabatem o równowartości 23 proc. podatku VAT. Będą to m.in. takie sprzęty jak laptopy, telewizory czy konsole, robot wielofunkcyjny Hoffen Chef Express, telefony, rowery czy nawet meble, a także środki do prania i większość słodyczy” – podaje Fakt24.pl

Zobacz: Nieoczekiwany skutek zakazu handlu w niedzielę. Lidl bije się z Biedronką. I w sobotę… spadają ceny

Źródło: Fakt24.pl

REKLAMA