[POGODA NA WEEKEND] Co dalej z tą wiosną?

Zdjęcie ilustracyjne. / fot. pixabay.com

Piękna pogoda, jaką mieliśmy okazję cieszyć się przez ostatni dni, pogorszy się nieco w najbliższy weekend. Należy przygotować się na nagłe zmiany, burze i gradobicia. Meteorolodzy zapewniają jednak, że wciąż będzie się utrzymywać wysoka temperatura.

W piątek nad większością kraju wystąpi zachmurzenie z miejscowymi przejaśnieniami, głównie w centralnej i południowej Polsce. Możliwe są opady deszczu i burze. Wiatr będzie raczej słaby. Temperatura powinna wahać się od 16 do nawet 20 stopni Celsjusza na południu kraju.

Sobota znów przyniesie nam zachmurzenie. Na więcej słońca mogą liczyć mieszkańcy południowej części kraju. Termometry wskażą od maksymalnie 17 st. na wschodzie Polski do nawet 24 st. Celsjusza na południu. Nieco niższych temperatur można spodziewać się na wybrzeżu, od 14 st. do 16 st.

Pilnie strzeżona tajemnica. Nieznany, czwarty klub Roberta Lewandowskiego

Znów możliwe będą burze i przelotne opady. Przygotować powinni się przede wszystkim mieszkańcy Podlasia i południowej części kraju. Wiatr w całym kraju będzie wiać w sposób umiarkowany lub słaby.

W niedzielę w Polsce utrzyma się wysoka sięgająca nawet 23 st. temperatura. Wiatr będzie słaby. W centralnej Polsce pojawią się duże przejaśnienia. W dalszym ciągu możliwe będzie pojawienie się burz.

Zachód przygotowuje się do uderzenia. Rosyjski ambasador: „Nie wykluczam możliwości wybuchu wojny między Rosją i USA”

Źrodło: PAP/wolnosc24.pl