Rzeczniczka Prezydenta Izraela potwierdza. Na spotkaniu z Dudą padły skandaliczne słowa

Prezydent Andrzej Duda i prezydent Reuven Riwlin/ PAP: Andrzej Grygiel
Prezydent Andrzej Duda i prezydent Reuven Riwlin/ PAP: Andrzej Grygiel

Rzeczniczka Prezydenta Izraela Reuvena Riwlina potwierdził, że na spotkaniu z Andrzejem Dudą Riwlin wypowiedział skandaliczne i antypolskie słowa. Polski Prezydent tłumaczy się z kolei, że takie słowa nie padły.

Prezydent Andrzej Duda wczoraj zdementował na Twitterze doniesienia anglojęzycznego izraelskiego portalu Times of Israel, dotyczące czwartkowego wystąpienia prezydenta Izraela Reuwena Riwlina w Polsce.

Potwierdza je jednak rzeczniczka Prezydenta Izraela, mówiąc że Riwlin powiedział Dudzie, iż Polska i Polacy przyłożyli rękę do eksterminacji Żydów.

Nie ma wątpliwości, że było wielu Polaków, którzy walczyli z nazistowskim reżimem, ale nie możemy zaprzeczyć, że Polska i Polacy mieli udział w eksterminacji – miał powiedzieć Riwlin.

Takie słowa w wystąpieniach Prezydenta nie padły – odpowiedział również na Twitterze polski prezydent.

Cytat podał w relacji ze spotkania „Times of Israel”, a później podobne informacje pojawiły się w innych dziennikach.

Państwo polskie pozwoliło na wprowadzenie przerażającej ludobójczej ideologii (Adolfa) Hitlera i było świadkiem fali antysemityzmu wywołanej przez ustawę, którą właśnie przyjęliście – miał też mówić Riwlin.

Czytaj także: Ziemkiewicz przewidział jak zachowają się Żydzi. Prezydent Izraela Reuven Riwlin ruga prezydenta Andrzeja Dudę i Polaków. „Żądamy, żeby Polska była odpowiedzialna za pełne badanie o Holokauście” [VIDEO]

15 KOMENTARZE

  • nie dość, że chuj to jeszcze nie rozumie po angielsku co do niego mowią

   • Żyd to rasa podła i parszywa. Nie docenia nic i niczego. Gnany z krajów i miast nauki nie czyni sobie żadnej. Wstrętny, zachłannych i niewdzięczny. Jeśli pomożesz mu – to tego nie doceni. Dąsać się będzie żeś za niego nie umarł. To lud wybrany i inny żaden tak podły nie jest i Boga swego by nie zabił.

 1. Duda i PiS klęczą przed żydami. Za PO byliśmy pod butem Niemiec, a teraz jesteśmy pod butem Izraela i Ameryki. Polska nie jest suwerennym państwem.

  • On nawet klękał przed ścianą Dworca Gdańskiego, gdzie nikt w ’68 nie zginął a nawet nie został pobity.

 2. Skoro rzecznik prezydenta Izraela potwierdza slowa, jakie padly z ust Reuvena Rawlina, to znaczy, ze A Duda usiluje ukryc prawde a zwlaszcza, ze nie potrafil zareagowac, jak przystalo na Prezydenta Polski na tak jawny antypolonizm. Jak zwykle PAD na kolanach

 3. Komorowski, to byl nikt, a Duda…trudno uwierzyc, ze jest jeszcze bardziej nikim.
  Co z tymi Prezydentami?
  To chyba nie przypadek, ze nie bylo jeszcze prawdziwego Prezydenta Rzaczypospolitej.

 4. Duda ty kurwo zabij się lepiej. Mniej będziesz cierpiał w piekle ty kundlu żydowski.

 5. Że Duda to śmieć to było wiadomo od dawna (członek UW, PiS, przydupas żydobanderowców Kaczyńskich) – wystarczyło spojrzeć na jego buraczaną mordę.
  Ale kim w takim razie są ci osobnicy, którzy tego śmiecia wybrali na Prezydenta, chociaż jeszcze na pół roku przed wyborami 99,5 % z nich myliło go z przestępcą związkowym z mafii o nazwie „Solidarność”?

  • Aleś mi ubliżył teraz. Ja na niego głosowałem, gnoja jednego, tchórza i zdrajcę. przyznaję się bez bicia…Wstyd mi ogromny. Skurwiały Szabesgoj z Krakowa.

 6. Odpowiedzią powinno być odwołanie ambasadora w Tel Awiwie „na konsultacje” i jakaś prosta i szybka do wprowadzenia forma sankcji ekonomicznych. Od zaraz można by zawiesić wszelkie zakupy armii i spółek skarbu państwa. Zakupy polskiego sektora obronnego w Izraelu były dotąd tyleż intensywne, co niepotrzebne. To samo można kupic gdzie indziej, w dodatku taniej.

 7. Niestety niestety, niestety zawiedliśmy się na Dudzie.
  To szabasgoj więc teraz jak go posła na emeryture do Izraela?

Comments are closed.