Nie żyje jeden z najpopularniejszych reżyserów świata. Autor wielu filmów o buncie przeciwko władzy

Nie żyje bardzo popularny reżyser – Czech Milos Forman, mężczyzna był autorem filmowych hitów, takich jak „Lot nad kukułczym gniazdem”.

Forman zmarł w wieku 86 lat, zasłynął takimi filmami jak „Lot nad kukułczym gniazdem”, „Amadeusz”, „Hair” , „Skandalista Larry Flynt” i „Duchy Goi”.

Forman urodził się w 1932 roku, a jego rodzice zginęli w czasie II Wojny Światowej. Od 1968 roku reżyser mieszkał w Stanach Zjednoczonych.

Kocham wariatów, co widać w moich filmach. Nawet nie muszą być geniuszami, byleby wyróżniali się na tle drepczących wokół własnych spraw przeciętniaków odwagą dobijania się o własną, wewnętrzną wolność – mówił kiedyś o swoich dziełach Forman.

3 KOMENTARZE

  1. „Autor wielu filmów o buncie przeciwko władzy” – to jakiś żart ? Co ma zachwycać czytelnika NCz. w filmach M.F. ?, luj McMurphy z „Lotu nad…”, chipisowski chłam z „Hair” czy może L.Flynt ?

  2. umarł gość, którego film promowany był plakatem raniącym moje serce, moją dumę katolika, wszystko co dla mnie święte: bohater filmu małpujący Pana naszego Jezusa Chrystusa na babskiej ci…e zastępującej Krzyż Święty. Dla Najwyższego Czasu, widać był wielkim twórcą. „Lot” i „Hair” bez przesady, takie sobie śmieszne filmy jakich pełno. Nic nie niosące. Fajnie jest tylko popatrzeć sobie na w miarę normalną jeszcze Amerykę na tych filmach

Comments are closed.