Dygnitarze bulą: Caritas otrzymał pierwsze premie od ministrów. Czy dostanie wszystkie?

Jarosław Kaczyński. / fot. PAP/Jakub Kamiñski
Jarosław Kaczyński. / fot. PAP/Jakub Kamiñski

Caritas Polska oficjalnie poinformowało za pośrednictwem Twittera, że na konto organizacji już wpłynęły pierwsze darowizny od posłów rządu RP.

Nagrody mają zostać w całości przekazane na rzecz Caritas Polska do połowy przyszłego miesiąca. Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, oświadczył, że partia na jego wniosek wprowadzi obniżki pensji poselskich i senatorskich o 20 proc. Zapowiadane są także „nowe limity obniżające” wynagrodzenia dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków, starostów, a także ich zastępców. Ministrowie zdecydowali się na przekazanie swoich nagród na cele społeczne do Caritas Polska w związku z kontrowersjami i społecznym niezadowoleniem jakie wywołały przyznane ministrom sowite nagrody.

Pytanie tylko czy te wpływy nie zostaną przerwane, bo podczas wczorajszej konferencji Jarosław Kaczyński zapowiedział tajemniczo, że ma jakieś nowe pomysły na ich zagospodarowanie.

Czytaj też: W Izraelu oszaleli. Ziemkiewicz został antysemitą za… Zychowicza. A donosi Pankowski

2 KOMENTARZE

 1. To, że PiS gra nieczysto to świadczy dobitnie ten ich słynny numer z VAT.
  Ja się pytam: gdzie są ukradzione pieniądze z VAT? Wszak 250 mld. to około 6 towarowych pociągów pieniędzy. Ilość niewyobrażalna. Dlaczego PiS przez ponad 2 lata ich nie odzyskał? Robią z narodu żarty/idiotów czy chodzi o spiżową formułę: my nie ruszamy waszych – wy nie ruszacie naszych?
  Zawsze zwrot VAT był obarczony wysokim ryzykiem poważnej kontroli firmy a wypadku tych 250 mld. cisza. Nie było żadnej kontroli i dalej nie ma? Faktury każda firma ma trzymać 10 lat. Żyd Modzelewski w Studio Polska 14.04.2018 powiedział, że sprawdzenie rocznie 1 mln deklaracji a nawet 5% z miliona jest niemożliwe (sprawdzający urzędnik mógłby dziennie! odzyskać 100 000 zł!)
  A sprawa wydaje się trywialna. Występuje się o zwrot depozytu pochodzącego z kradzieży. Numer rachunku bankowego składa się z 26 cyfr. Numer konta może być zapisany w formacie NRB (Numer Rachunku Bankowego) lub IBAN (Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego) i nie pozwala zagubić nawet jednego grosza. Proste?

  • Myślenie PiS/PO jest takie:
   – zabrać człowiekowi, pod pozorem koniecznych podatków, wszystkie pieniądze
   a następnie DAĆ:
   – 500+
   – mieszkanie+
   – 300 zł +
   – inkubatory
   – nagrody
   – chuj-wie-co+
   – inny+

Comments are closed.