Kaczyński bezustannie rządny władzy. „Musimy wygrać kolejne wybory parlamentarne i prezydenckie, by nikt nas nie blokował”

Jarosław Kaczyński. Foto: PAP/ Jakub Kamiński
Jarosław Kaczyński. Foto: PAP/ Jakub Kamiński

„Chcemy, by Polska trwała i uważamy, że warto być Polakiem” – powiedział w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podkreślił przy tym, że na przeprowadzenie w Polsce „wielkiej zmiany” potrzebne jest jeszcze wiele lat. Tym samym prezes partii rządzącej dał jasno do zrozumienia, że chce utrzymać swoje ugrupowanie u sterów wgrywając wybory parlamentarne i prezydenckie. 

„My chcemy by Polska trwała. My uważamy, że warto być Polakiem” – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Trzcianki (woj. wielkopolskie).

„Musimy umacniać polską kulturę, bo naród to jest zbiór ludzi, którzy żyją jedną kulturą, których kultura i język jakoś łączy. Oni mogą być różnego pochodzenia, ale muszą mieć poczucie lojalności i udziału w tej kulturze, lojalności wobec wspólnoty, lojalności wobec państwa. I to jest niezwykle wręcz ważne, my to ogromnie cenimy” – podkreślił prezes PiS.

Kaczyński mówił o planach PiS, wśród których znalazł się bon 500 zł na zajęcia kulturalne i sportowe dla młodych ludzi. „Nie jest to wielka suma, ale jednak w ciągu tych lat to jest dobrych kilka tysięcy. Często tych pieniędzy ludziom z uboższych rodzin brakuje – i my chcemy po prostu wzmacniać ten udział w szeroko rozumianym życiu kulturalnym” – powiedział.

Wśród innych planów PiS Kaczyński wymienił również m.in. program wsparcia dla zespołów ludowych, specjalne przywileje dla studentek-matek, jak również program „Dostępność Plus”, w ramach którego w ciągu najbliższych kilku lat przeznaczonych zostanie 23 mld zł na poprawę warunków życia seniorów i osób niepełnosprawnych.

„To jest bardzo, bardzo ważne, prospołeczne, to jest takie – można powiedzieć – chrześcijańskie” – ocenił Kaczyński.

Równocześnie prezes PiS podkreślił jednak, że potrzebnych jest jeszcze wiele lat, aby zakończyć proces zmian w Polsce. „Musimy tę wielką zmianę w Polsce przeprowadzać po kolei, potrzebne jest nam na to jeszcze wiele lat” – mówił. „Musimy wygrać kolejne wybory parlamentarne, kolejne wybory prezydenckie, by nikt nas nie blokował” – dodał.

Zobacz: Miliony popłyną do Lidla, Biedronki, Kauflada, Carrefoura, Auchan i Tesco. Czyli wyprawka wg PiS

Źródło: PAP, nczas.com

6 KOMENTARZE

 1. Autorze kochany, słownika nie masz!? Żądny, a nie rządny! I to w tytule – aż w oczy kole! Bądźcie profesjonalni.

  • Od 29 lat:
   – zabrać człowiekowi, pod pozorem koniecznych podatków, prawie WSZYSTKIE pieniądze
   a następnie DAĆ:
   – 500+
   – mieszkanie+
   – 300 zł +
   – inkubatory+
   – nagrody+
   – delegalizacje+
   – chuj-wie-co+
   – inny+
   – C++

   To, że PiS gra nieczysto to świadczy dobitnie ten ich słynny numer z VAT.
   Ja się pytam: gdzie są ukradzione pieniądze z VAT? Wszak 250 mld. to około 6 towarowych pociągów pieniędzy. Ilość niewyobrażalna. Dlaczego PiS przez ponad 2 lata ich nie odzyskał? Robią z narodu żarty/idiotów czy chodzi o spiżową formułę: my nie ruszamy waszych – wy nie ruszacie naszych?
   Zawsze zwrot VAT był obarczony wysokim ryzykiem poważnej kontroli firmy a wypadku tych 250 mld. cisza. Nie było żadnej kontroli i dalej nie ma? Faktury każda firma ma trzymać 10 lat. Żyd Modzelewski w Studio Polska 14.04.2018 powiedział, że sprawdzenie rocznie 1 mln deklaracji a nawet 5% z miliona jest niemożliwe (sprawdzający urzędnik mógłby dziennie! odzyskać 100 000 zł!)
   A sprawa wydaje się trywialna. Występuje się o zwrot depozytu pochodzącego z kradzieży. Numer rachunku bankowego składa się z 26 cyfr. Numer konta może być zapisany w formacie NRB (Numer Rachunku Bankowego) lub IBAN (Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego) i nie pozwala zagubić nawet jednego grosza. Proste?

 2. Jarczysławie!
  Zanim sięgniesz po wadzę absolutną, poinformuj Polaków, CO OBIECAŁEŚ ŻYDOM w sprawie MIENIA BEZSPADKOWEGO!

Comments are closed.