Szwedzka katastrofa oświatowa. W kraju brakuje dziesiątek tysięcy nauczycieli i nawet nie ma komu uczyć imigrantów szwedzkiego

To oczywiście przypadek ekstremalny, ale jednak prawdziwy. W całej szwedzkiej klasie tylko jedna biała dziewczynka. Fot. facebook
To oczywiście przypadek ekstremalny, ale jednak prawdziwy. W całej szwedzkiej klasie tylko jedna biała dziewczynka. Fot. facebook

Sprowadzili sobie trzeci świat, to będą mieli trzeci świat. Według WTO i Międzynarodowego Funduszu Walutowego w ciągu kilkunastu lat Szwecja spadnie do rangi kraju trzeciego świata. Jedną z przyczyn będzie nie tylko systematyczne obniżanie poziomu życia, ale też fatalny stan oświaty.

Szwecji brakuje aż 60 tysięcy nauczycieli. To prawdziwa katastrofa dla tamtejszego systemu edukacji podstawowej i średniej. Dla porównania – Polska ma 4 razy więcej mieszkańców niż Szwecja i 600 tysięcy nauczycieli. To tak jakby w Polsce brakowało ćwierć miliona szkolnych pedagogów.

Jedną z przyczyn braku nauczycieli to narastający poziom agresji i wręcz przestępczości we wszystkich szkołach. drugi to placówki w strefach non go – gdzie w praktyce nie działa już szwedzkie państwo. Tam – jak w niektórych dzielnicach Malme, czy Sztokholmu sytuacja już całkowicie wymknęła się spod kontroli.

Zobacz też: Rekordowa liczba imigrantów. Już co ósmy mieszkaniec Niemiec jest cudzoziemcem

Władze oświatowe chcą narzucić ostrzejsze przepisy mające przywrócić porządek w szkołach i wprowadzić do wielu placówek fizyczną ochronę. Na razie to jednak plany, a Szwedami wciąż wstrząsają takie historie jak choćby z końca ubiegłego roku, kiedy to 17-letni Afgańczyk zabił w szkole na oczach uczniów i nauczycieli innego 17-letniego Afgańczyka.

Wiele, mniej drastycznych zdarzeń władze ukrywają, ale i tak panuje powszechne przekonanie, że szkoły stały się jednym z najbardziej ryzykownym miejsc pracy.
Brak nauczycieli pogłębia rozwarstwienie społeczne. Szwecja jest jednym z najbardziej innowacyjnych krajów świata, a jednocześnie poziom szkolnictwa podstawowego i średniego jest jednym z najgorszych w Europie i bardzo przeciętny na tle świata.

Kolejnym problemem jaki generuje brak nauczycieli jest nie tylko brak wykształcenia, ale nawet brak znajomości języka szwedzkiego na najbardziej podstawowym poziomie. Koło zamyka się tak jak zamykają się getta w szwedzkich miastach. Imigranci nie chcą się integrować i budują równoległe społeczeństwo, więc państwo w tym oświata przestaje tam funkcjonować, więc imigranci tym bardziej się nie asymilują.

Próby „mieszania” szkół, tak by były bardziej zróżnicowane etnicznie, a nie tylko np. dla imigrantów, także nie zdają egzaminów. Nie tylko nauczyciele, ale i uczniowie zaczynają z nich rezygnować, a ich poziom drastycznie się obniża.

Szwedzi dopiero teraz powoli zaczynają sobie zdawać sprawę, że masowa imigracja z innych regionów świata generuje problemy w każdej dziedzinie życia.

Zobacz też: Czy Europejczycy skończą w kapsule śmierci? Hit samobójczego przemysłu oblegany na targach

24 KOMENTARZE

 1. Byłem w Szwecji 25 lat temu, to był taki sieleski obrazek, pełen białych spokojnych, miłych i pracowitych ludzi. Ale już wtedy niektórzy Szwedzi mówili, że ich kraj zdąża donikąd. No i wykrakali.

  • Potwierdzam, bardzo mili ludzie. Tyle ze bez jaj, zombie.
   Jakiego mnie panie Boze stwozyłeś takiego mosz! Ludowe przysłowie jak ulał pasuje do Szwecji.

 2. Nazizm – feminizm produkuje masowo EUNUCHÓW. Mężczyźni w krajach skandynawskich zostali zdominowani przez kobiety. W prawie każdym sensie słowa dominować, w tym seksualnie. U mężczyzn pojawiają sie problemy seksualne.
  Wyzwolone kobiety zaczynają poszukiwać „męskich” mężczyzn. I znajdują wśród emigrantów. Ci o czymś takim jak partnerstwo nawet słyszeć nie chcą. Popęd jest silniejszy, kobiety godzą się na podrzędną rolę w związku Szwedka – imigrant, w szczególności muzułmanin. Rodzą się mieszańcy.
  Koło się zamyka. Nie tylko rasa biała zanika, ale również Cywilizacja Białego Człowieka jest spychana na margines!!!

   • Hitler i Stalin byli biali … i dzicy jak wszyscy czerwoni, brunatni czy różowi.
    Między cywilizacją a dziczą zachodzi subtelna różnica, nie dla wszystkich – jak widać – uchwytna.

   • A co wspólnego mieli z cywilizacją łacińską Hitler i Stalin ? Obaj reprezentowali cywilizacje gromadnościowe i azjatyckie wrogie prawdzie i personalizmowi. Czy Pani w ogóle wie co to jest cywilizacja i dlaczego cywilizacje ze sobą walczą ?

 3. Socjalizm i demokracja zawsze prowadzi do braku bezrobocia. W Szwecji brakuje ludzi do każdej pracy a nie tylko nauczycieli.

  • to inaczej szło. Demorkacja prowadzi do socjalizmu a socjalizm do bankructwa

   • Wzrost gospodarczy w Szwecji to 3% rocznie a w Rosji minus 3% rocznie. Zgadnij gdzie jest socjalizm a gdzie Wolny Rynek.

    • A ja już myślałem, że głupią udajesz, a jednak nie. Szwecja jest (jeszcze) bogatym krajem. Odcina kupony m.in. od neutralności w II wojnie światowej i handlu z III Rzeszą. Poza tym jest krajem w którym obowiązują jedne z największych podatków. Ale to się wkrótce skończy. Socjalizm zawsze wprowadzają socjaliści. Dostają się do władzy na rozdawniczych hasłach: 500+, mieszkania +, praca dla każdego itp. Później rozdają co idzie. Poparcie im wzrasta i koło się kręci. Póki co Szwecja jest jeszcze bogata ale „spadki bo bogatych wujkach” mają to do siebie, że się kończą, a wtedy trzeba będzie wziąć się do roboty. Tylko pozostaje pytanie komu? Kalifat szwedzki na horyzoncie.

 4. W Polsce brakuje przynajmniej 500,000 NAUCZYCIELI, bo ci, którzy dzisiaj są ZATRUDNIENI jako nauczyciele, NIE NADAJĄ SIĘ DO NICZEGO, a żałosne skutki PRZYMUSOWEJ „EDUKACJI” widzimy na każdym kroku – od polityki do teleturniejów.
  Można zacząć od ortografii, składni i szyku zdania we wszystkich portalach internetowych, a skończyć na pannie MECENAS Wassermanownie, która podczas publicznych przesłuchań komisji śledczej nieustannie zwraca się do przesłuchiwanych „proszEM paniOM”, „idOM”, „robiOM” itd. itp.
  Dopełnieniem tej degrengolady są inni prawnicy w tej komisji, którzy odpowiadają dokładnie takim samym menelskim językiem!

  • No jasne. Lepiej wrócić do XIX wieku gdy 80% Polaków było analfabetami.

   • Ala, jesteś cienka w swoich wywodach jak pol-silver. Pisałem Ci już abyś zmieniła oficera prowadzącego.

   • 90% LUDZI I TAK W OGÓLE NIE CZYTA, WIĘC MOGĄ BYĆ ANALFABETAMI. tO DLA ICH BEZ RÓŻNICY.

 5. To są skutki władzy lewicy. Wszystko jest powywracane na drugą stronę.

Comments are closed.