Totalniacy z „Gazety Wyborczej” grają ostracyzmem. Jeden wyszedł ze studia Polskiego Radia, bo miał rozmawiać z… Rafałem Ziemkiewiczem

Rafał Ziemkiewicz. Foto: J.Bodakowski
Rafał Ziemkiewicz. Foto: J.Bodakowski

„Przyszedł do studia Polskiego Radia RDC tylko po to, żeby strzelić focha” – napisała na Twitterze była szefowa „Wiadomości” Marzena Paczuska o wizycie dziennikarza „Gazety Wyborczej” w Polskim Radiu. Stanisław Skarżyński przyszedł do studia, ale nie wziął udziału w dyskusji. Słuchaczy uraczył krótkim monologiem po czym wyszedł.

Socjolog i dziennikarz „Gazety Wyborczej” Stanisław Skarżyński i dziennikarz „Do Rzeczy” Rafał Ziemkiewicz w studiu Polskiego Radia podczas audycji Antoniego Trzmiela.

Informacja o tym, kto spotka się w studiu Polskiego Radia RDC była wcześniej podana na Twitterze, ale dziennikarz „Gazety Wyborczej” tłumaczy na Twitterze, że nie wiedział z kim będzie rozmawiał i „nie przyjąłby zaproszenia do udziału w audycji z Ziemkiewiczem” – czytamy w „Do Rzeczy”.

Co ciekawe na początku prowadzący i dwójka jego gości, o godz. 17 spotkali się w studiu, przywitali się i podali sobie ręce. Wszystko wydawało się przebiegać w ramach ogólnie przyjętej etykiety.

Kiedy ruszyła audycja zaczęły dziać się rzeczy nieoczekiwane. Na początku padło pytanie o sytuację w Syrii. Ziemkiewicz na nie odpowiedział. Chwilę później głos zabrał Skarżyński. Ten stwierdził, że nie będzie podejmował tematu, ws. sytuacji międzynarodowej. Zamiast tego postanowił odnieść się do osoby drugiego gościa.

Dziennikarz „Gazety Wyborczej” stwierdził, że nie może brać udziału w rozmowie z osobą uznaną za antysemitę i miał tu na myśli redaktora Ziemkiewicza. „Jest granica obłędu, której nie można przekraczać – i zapraszanie Ziemkiewicza po tekstach o „chciwych parchach” jest tą granicą” – skomentował jeszcze na TT.

W tym miejscu pojawia się pytanie dlaczego Skarżyński nie wyszedł ze studia przed rozpoczęciem audycji, po co rozegrał taki teatrzyk?

Ceniłem sobie odwagę, Stanisława Skarżyńskiego, który jako jedyny dziennikarz „Gazety Wyborczej” przyjmuje zaproszenia do „Polskiego Radia RDC”. Szkoda, że w tak ciekawym politycznie tygodniu, uznał, że lepiej jest odgrzewać starą marginalnie sprawę – skomentował sytuację prowadzący program Antoni Trzmiel.

Nie jest moją rolą cenzurować gości. Co ciekawe, parę tygodni temu, dziennikarz publikujący w tygodniku „Polityka” i w „Gazecie Wyborczej” Jakub Bierzyński, już o niefortunnej wypowiedzi Rafała Ziemkiewicza mówił, co nie przeszkodziło mu rozmawiać na inne ważne politycznie tematy – dodał Trzmiel.

Zobacz: Dramat Jarosława Kaczyńskiego: „Ja naprawdę na polityce nie zyskuję, tylko tracę”

14 KOMENTARZE

 1. Wszystkie te frustracje i problemy to wyłącznie skutek wyrzucenia Boga z życia współczesnych tzw. post-sowieckich społeczeństw. Nic nie jest w stanie zastąpić piękna Kościoła Katolickiego i Mszy Wszechczasów. Jedyna prawdziwa religia to Kościół Rzymsko-Katolicki sprawujący Najświętszą Ofiarę. Nie ma innej prawdziwej wiary i nie będzie. Reszta jest co najwyżej jej cieniem i majaczeniem. To są tylko wierzenia, odszczepieńcy i heretycy.
  Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać. Żydokomuna wyjaławia teren i podsuwa prostym ludzikom w to miejsce kolejne „błyskotliwe” teorie walki z Kościołem jak zasada zrównoważonego rozwoju, teoria ewolucji, względności i wielkiego wybuchu! (najlepszy oczywiście jest „wielki wybuch” – walnęło coś z niczego i powstał Wszechświat).

 2. co do tvn
  wprost.pl/kraj/10097259/jest-ostateczna-decyzja-krrit-w-sprawie-milionowej-kary-dla-tvn.htmll

  oczywiście gdyby byl inny własciciel kara była by nieodwolalna ale wszyscy nasi politycy to pachołki USA i Watykanu wiec nie moglo być inaczej

 3. ▌▌Ha ha ha… :)

  „Antysemitą jest ten, kogo nie lubią Żydzi.”

  Nienawistne oko Muzeum Polin wytypowało R. Ziemkiewicza na dyżurnego antysemitę, a ten zamiast na gruncie dialektyki natychmiast wygłosić samokrytykę i zacząć buty całować prosząc Partię o przebaczenie — śmiał zachować własne zdanie! Jak to dobrze, że nie trzeba samemu myśleć: większego dowodu na antysemityzm być nie może — od tej chwili mózg się gotuje na myśl o możliwości samego zbliżenia się. Zresztą wiadomo: tam „przyzwoici ludzie” rozpoznają się po zapachu, co dopiero przebywać w jednym studio i ryzykować, że jeszcze utraci się ten cenny, charakterystyczny zapach…

  Są granice naszej partyjnej tolerancji!

  .

  ● „— Kredyt zaufania, którym Partia darzy społeczeństwo, ma swoje granice” — tow. Tadeusz Porębski na III Kongresie Nauki Polskiej, „Tygodnik Mazowsze” nr 162, 1986.

 4. Niemcy zabili 3 mln Polaków.
  Rosjanie zabili 1 mln Polaków.
  Żydzi zabili kilkuset Polaków.
  Prawiczki nienawidzą Żydów a jednocześnie obchodzą urodziny Hitlera i wychwalają Putina KGBowca.
  Skarżyński ma rację. Prawiczkowość to stan umysłu.

  • Tylko niedorozwinięty lewicowy parch może czcić Hitlera, jednego z czołowych historycznych ruchów socjalistycznych. Narodowy socjalizm to stan umysłu typowy dla wyznawców Marksa, Engelsa, Lenina, Stalina, Hitlera, Musoliniego, Pol Pota, Mao, Jaruzelskiego i innych czerwonych truposzczyków.

   • Przecież Hitler to obrońca czystości rasy tak jak prawiczki. My lewacy jesteśmy za multi-kulti i seksem międzyrasowym.

    • To wynik tego że w konfrontacji dwóch skrajnych skrzydeł socjalizmu, narodowy socjalizm przegrał z komunizmem. Stąd dziś głosicie walkę klas a nie ras, z tym że klasę chłopo-robotników zastąpiły feministki i sodomici.

  • Lewica troche się wstydzi marksistowskich lewaków Hitlera ze Stalinem, ale nigdy nie odrzuca ich metod działania, w głebi duszy dalej ich czci, podziwia i dąży do niewolniczej utopii socjalistycznego obozu koncentracyjnego.

   • Akurat UE robi na odwrót. W III Rzeszy i ZSRS była kara śmierci za homoseksualizm.

    • Marksistowscy psychopaci wprowadzil kolejną wersje lewactwa multikulti lecz oficjalnie wciąż walczą o komunizm i pełne zniewolenie człowieka. Unia Eurosocjalistycznych Obozów Koncentracyjnch.

 5. Panie Ziemkiewicz g**** się nie zaprasza i nie dyskutuje z nim!! Ot pora się nauczyć że omijamy bo śmierdzi i mycie buta nieprzyjemnie!

Comments are closed.