Ukraiński portal alarmuje: Rosja planuje inwazję na Ukrainę jesienią

Siedziba Ukraińskiej Służby Bezpieczeństwa. Fot. zrzut z ekranu portalu uawire.org
Siedziba Ukraińskiej Służby Bezpieczeństwa. Fot. zrzut z ekranu portalu uawire.org

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) twierdzi, iż jest w posiadaniu informacji na temat rosyjskich planów stworzenia warunków dla rozmieszczenia jesienią rosyjskich żołnierzy na Ukrainie, pod pretekstem „ochrony ludności rosyjskojęzycznej”.

Mamy informacje o planach Rosji, znamy plany grupy znajdującej się w kręgach Putina, która postanowiłastworzyć warunki wstępne rozmieszczenia wojsk rosyjskich na Ukrainie tej jesieni, pod pretekstem ochrony ludności rosyjskojęzycznej – przekonywał Wiktor Kononenko, zastępca szefa SBU, na konferencji prasowej w Kijowie.

Według Kononenko, by uzyskać pretekst, Kreml planuje zaangażować „przestępców, sportowców i struktury o charkaterze kryminalnym”, by atakować uczestników prorosyjskich wydarzeń i procesji religijnych.

Ale nie pozwolimy im wdrożyć tych planów – zapewnił zastępca szefa SBU.

Czytaj też:Śledztwo Bosaka. Jak były poseł rozkminił PR-owe ściemy i przekłamania dwóch prezydentów

Żródło: uawire.org

10 KOMENTARZE

  1. „Rosja planuje inwazję na Ukrainę jesienią” — mam nadzieje ze nasi jak zwykle nie wystąpią przed szereg nieproszeni i nie będą pomagać banderowcom

  2. Tak między nami, zajęcie przez Rosjan Ukrainy Zadnieprzańskiej jest w naszym geopolitycznym interesie. Ukraińcy będą słabsi, bardziej od nas zależni i nastawieni całkowicie antyrosyjsko. Ale o tym cicho sza! I nie dajmy się wmanewrować w wojnę o Ukrainę, za to sprzedawajmy Ukraińcom broń i co tam potrzeba.

    • Nalezy stworzyc nowa umowe „Yalta II” i zgodzic sie na zajecie ruskich ziem ich prawowitym wlascicielom, a reszte uznac za powrot do macierzy.

  3. Już tyle razy Ukraina podnosiła alarm bo Rosja będzie atakować, że przestałem czytać te pierdoły.

Comments are closed.