Najnowszy sondaż. Rośnie Wolność, SLD i PSL. PiS lekko w dół

Kaczyński PiS Wolność Sondaż Korwin
Jarosław Kaczyński (PiS) i Janusz Korwin-Mikke (Wolność). / Dostawca: PAP

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w kwietniu, 36 proc. wyborców zagłosowałoby na PiS, a 23 proc. na PO; próg wyborczy przekroczyłyby oprócz tego SLD (7 proc.), Kukiz’15 (6 proc.) i Nowoczesna (5 proc.) – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Kantar Public.

Z badania wynika, że do Sejmu nie dostałyby się natomiast PSL i Partia Wolność, które uzyskały po 3 proc. poparcia, oraz Partia Razem, oddanie głosu na którą zadeklarował 1 proc. ankietowanych.

15 proc. spośród badanych wyrażających gotowość udziału w wyborach nie umiało określić, na jakie ugrupowanie oddaliby głos.

Wyniki kwietniowego sondażu wskazują, że na tle poprzedniego miesiąca notowania PiS spadły o 1 punkt proc., a o taki sam odsetek wzrosło poparcie dla Platformy.

Poprawę notowań odnotowały ponadto SLD (o 3 punkty proc.), PSL (o 1 punkt proc.) i Wolność (o 2 punkty proc.). Od marca nie zmieniło się natomiast poparcie dla Nowoczesnej, Kukiz’15 i Partii Razem.

Badanie Kantar Public przeprowadzono w dniach 6-11 kwietnia na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1024 pełnoletnich mieszkańców Polski, techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI). (PAP)

Ponad 100 miliardów na socjalizm i jego pomniki w wykonaniu PiS-u. Przedsiębiorcy dostaną za to 0,6 mld ulgi!

7 KOMENTARZE

  1. To wszystko to teatrzyk dla tych tabunów niedorozwiniętych wyborców, którym co dwa dni sondażownie szlachty jerozolimskiej mierzą poziom rozumu specjalnymi do tego celu sondażami.

  2. Jeszcze jest czas trzeba ostro pracować!! Połączyć siły na prawo !!Musimy wygrać , albo będziemy Palestyńczykami!!

    • Tak jest! Pocieszające jest to, że w Polsce zgnębionej przez 230 lat rządów zaborców lub socjalistów mamy już przynajmniej 3% wolnych, myślących ludzi. Część wyborców Kukiza też myśli racjonalnie, może uzbiera się nawet 10% antysocjalistów.

Comments are closed.