Świat na krawędzi wojny. Rosyjska flota desantowa w drodze do Syrii. „Wdrażany jest opracowany scenariusz”

źródło: youtube

Rosyjskie okręty wojenne zostały zlokalizowane na szlaku do Syrii po tym, jak USA, Francja i Wielka Brytania zbombardował trzy bazy, w których reżim Baszara al-Assada miał produkować broń chemiczną. Podobne doniesienia budzą kolejne obawy o eskalację konfliktu między największymi mocarstwami militarnymi świata. 

W niedzielę w Bosphorus w Turcji pojawił się statek desantowy klasy Alligator, który był w drodze do rosyjskiej bazy marynarki wojennej w Tartus na północnym wybrzeżu Syrii.

Ruch rosyjskich okrętów rozpoczął się po oświadczeniu rosyjskiego ambasadora Anatolija Antonowa, który oznajmił, że „wdrażany jest wstępnie opracowany scenariusz”.

„Ponownie, jesteśmy zagrożeni. Ostrzegaliśmy, że takie działania nie pozostaną bez konsekwencji. Cała odpowiedzialność za nie spoczywa w Waszyngtonie, Londynie i Paryżu. Obrażanie prezydenta Rosji jest niedopuszczalne. Stany Zjednoczone – posiadacze największego arsenału broni chemicznej – nie mają moralnego prawa obwiniać innych krajów” – tłumaczył.

Z relacji wynika, że na pokładzie okrętu desantowego Alligator znajdują się czołgi, ciężarówki, ambulansy oraz radar IED.

Zdjęcia statków zostały opublikowane w mediach społecznościowych przez obserwatora marynarki wojennej z Bosforu, Yörüka Işika.

Rosja przed sobotnim atakiem ostrzegała państwa koalicyjne, że jeżeli dopuszczą się interwencji, Kreml nie będzie mógł pozostawić tego bez odpowiedzi.

Bombardowanie było konsekwencją ataku chemicznego w Douma, Eastern Ghouta, o który amerykanie oskarżyli reżim al-Assada.

Interwencja państw koalicyjnych przyczyniła się do znacznego zwiększenia napięcia między Rosą, a Stanami Zjednoczonymi i ich sojusznikami.

Zobacz: Podwodna wojna wokół Syrii. Rosjanie wykluczyli z sobotniego ataku brytyjską łódź podowdną

Źródło: „Daily Express”

11 KOMENTARZE

 1. Na zdjęciu widzimy JEDEN okręt, mocno przerdzewiały. Pewnie mu woda morska nie służy.
  A w ruskiej armii okręt desantowy oznacza, że desant płynie na tratwach desantowychktóre ciągną okręt na który na noc przesiada się desant, żeby nabrać sił do dalszego ciągnięcia (stara tradycja bradiagów z Donu, Wołgi itd.)

 2. Dlaczego z uporem maniaka uzywacie okreslenia „rezim Baszara al-Assada”??? Przeciez dla kazdego , nie dajacego zmanipulowac sie przez zachodnie media czlowieka jest oczywiste, ze to jest klamstwo, podobnie jak powod ataku USA, Wielkiej Brytanii i Francji

  • Prawiczki uwielbiają muzułumanina Assada i nienawidzą katolika Franciszka.

 3. Jeżeli wysyłają to cuś na zdjęciu to chyba raczej dla rozładowania napiętej atmosfery.

 4. Zydowskie skurwysyny z usa uzurpuja sobie prawo umoralniac caly swiatZabili wszystkich rdzennych mieszkancow ameryki polnocnej wywolali kilkaset wojen a oni mowia o rezimie asada Chora paranoja zydow do rzadzenia swiatem skonczy sie wojna swiatowa

  • Hiszpanie wiedzieli ,że Indiańskie plemiona są zwaśnione.i tak nimi manipulowali, że Indianie sami się wybili.Ale Hiszpanie skolonizowali Amerykę łacińską a nie USA.

 5. NIestety Rosja ma dostęp do morza śródziemnego. Trzeba jej go odebrać to będzie spokój w regionie.

Comments are closed.