TYLKO U NAS! Grzegorz Braun o szkodliwości protestantyzmu i zaletach katolicyzmu. „To Kościół Katolicki zrodził koronę Polską. A zatem i naród Polski” [VIDEO]

Grzegorz Braun. Foto: yt
Grzegorz Braun. Foto: yt

Na targach Książki Katolickiej w Warszawie zapytalismy popularnego publicystę i reżysera Grzegorza Brauna o szkodliwość protestantyzmu i zalety bycia katolikiem. Nagranie z tego wywiadu tylko u nas.

Na pytanie naszego redaktora Jana Bodakowskiego: Dlaczego dobrze, że jesteśmy katolickim krajem i dlaczego byłoby niebezpiecznie gdybyśmy stali się krajem protestanckim ? Grzegorz Braun odpowiedział:

-„To jest oczywista, oczywistość ale jak widać nigdy dosyć przypominania, że to Kościół Katolicki zrodził koronę Polską. A zatem i naród Polski. Taki jaki jest, jaki jeszcze tam się trzyma, gdzieś tam się tuła jeszcze szereg zasad cywilizacyjnych w Polskim narodzie.”

Czytaj też: Dla niektórych to wielki problem, dla innych złoty interes. Chytra polityk CDU zarobi na imigrantach miliony euro

-„Choć są one mocno podkopane, mocno zaniedbane. Ale gdzieś tam jeszcze świadomość czy podświadomość narodowa nosi ten charyzmat i stygmat katolicki.” – powiedział Grzegorz Braun.

„Dzięki temu jesteśmy narodem cywilizowanym, dzięki temu nie jesteśmy plemienną bandą, która stosuje prawo silniejszego. Nie jesteśmy hordą, która uzależnia zasady od tego czy rozpoznaje w obcym swojego czy nieswojego. Współplemieńca czy nie współplemieńca. Inne cywilizacje, jak to Konieczny definiował, nazywał cywilizacjami. – dodał publicysta.

-„My dzisiaj zawłaszcza po doświadczeniach drugiej połowy XX i XXI wieku możemy darować sobie te grzeczności. Możemy mówić o tym, że jest cywilizacja katolicka i jest szereg anty-cywilizacji. Otóż Polska istnieje o tyle o ile trzyma się jeszcze tych zasad cywilizacyjnych.”

-„Jakie są to zasady? To są zasady w których wiara, rodzinna i własność są relatywnie najbardziej bezpieczne. Nie są bezpieczne w innych strefach antycywilizacyjnych. No i właśnie cóż protestantyzm jest jednym ze szczególnie tragicznych przypadków odejścia od tych zasad.” – stwierdził Grzegorz Braun.

Reszta wywiadu poniżej na nagraniu.

Przeczytaj też: Ponad 100 miliardów na socjalizm i jego pomniki w wykonaniu PiS-u. Przedsiębiorcy dostaną za to 0,6 mld ulgi!

Nczas.com/ YouTube

19 KOMENTARZE

 1. Wszystkie te frustracje i problemy to wyłącznie skutek wyrzucenia Boga z życia współczesnych tzw. post-sowieckich społeczeństw. Nic nie jest w stanie zastąpić piękna Kościoła Katolickiego i Mszy Wszechczasów. Jedyna prawdziwa religia to Kościół Rzymsko-Katolicki sprawujący Najświętszą Ofiarę. Nie ma innej prawdziwej wiary i nie będzie. Reszta jest co najwyżej jej cieniem i majaczeniem. To są tylko wierzenia, odszczepieńcy i heretycy.

  Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza BEZ SPECJALNEGO PRZYGLĄDANIA SIĘ TEMU. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i NIE NALEŻY NIMI PODĄŻAĆ.

  Żydokomuna wyjaławia teren i podsuwa prostym ludzikom w to miejsce kolejne „błyskotliwe” teorie walki z Kościołem jak teoria ewolucji, względności i wielkiego wybuchu! (najlepszy oczywiście jest „wielki wybuch” – walnęło coś z niczego i powstał Wszechświat).

 2. Prawiczki uwielbiają kalwinistę Orbana a nienawidzą katolika Franciszka.
  Prawiczkowość to stan umysłu,

  • Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami.

   Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty, która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.

   Typowe miejsca działania trolli to grupy i listy dyskusyjne, fora internetowe, czaty itp. Trollowanie jest złamaniem jednej z podstawowych zasad netykiety. Jego efektem jest dezorganizacja danego miejsca w Internecie, w którym prowadzi się dyskusję i skupienie uwagi na trollującej osobie.

 3. Powiem w sposób najbardziej wyrafinowany, jak potrafię. Pan Grzegorz Braun miał 100% racji co do Żydów. Oni kwalifikują nas wyłącznie jako barany do strzyżenia. Prawda ich nie interesuje, wzajemność ich nie interesuje, a najmniej wdzięczność. Ich zdaniem Polacy (narażając własne życie) stanowczo za mało uratowali Żydów i nie ma dla nich znaczenia fakt, że w czasie wojny to ani nie Żydzi ratowali Polaków, ani nawet że sami Żydzi nie ratowali Żydów. Jak słyszę Izraelskich polityków, to się zastanawiam: kto kogo ratował w czasie tej cholernej wojny???

  • szkoda tylko że Braun sam jest z pochodzenia jak wy to mówicie parchem
   zresztą jak mogą istnieć miliony żydów-ateistów (sprzeczność jak słodka sól) to nic mnie już nie zdziwi

 4. SKĄCZ PAN Z TĄ KORONĄ PO PROSTU NIEMOŻLIWYM JEST BY OCZYTANY CZŁOWIEK POLITYCZNIE NIE ROZUMIAŁ ,ŻE KOSCIÓŁ MA NASLADOWAC PRAWO BIBLIJNENIE WYMYSŁY LUDZKIE >PAN PRZECIE DBA O PROMOWANIE SIEBIE > P TWORZY POLITYKĘ Z KOSCIOŁEM? DWUM PANOM NIE MOŻNA SŁUŻYC, KTO POWIEDZIAŁ _ JEZUS. PROSZĘ PRZECZYTAC .?

  • z tą religią u politykierów to jest taki sam ekshibicjonizm jak paradowanie z gołą dupą, wstydu nie mają i ciagle musza sie obnosic ze swoją prywatnoscią

 5. Biblia upowszechniła się dzięki Marcinowi Lutrowi. Dzięki wynalazkowi druku trafiła pod strzechy.
  Biblia została umieszczona w indeksie ksiąg zakazanych na mocy postanowienia Soboru w Tuluzie w roku 1229. Papież Grzegorz IX (1227-1241) wydał zakaz czytania Biblii w ogóle.
  To rozwój protestantyzmu zapoczątkował rozwój demokracji (idea równości). To takie państwa jak USA, Wielka Brytania są kolebką nowoczesnej demokracji, która oczywiście wywodzi się z starożytnej Grecji.
  Kapitalizm (Max Weber) znalazł swoje podwaliny w idei indywidualistyczne, która jest podstawą protestantyzmu.
  Pytanie: czy to nie katolicyzm nie jest wielką herezją? Brak jednolitej teologii chrześcijańskiej na pytanie nia daje odpowiedzi. Patrząc się jednak na Duchy (Hegel) katolicyzmu, które to powodują: mafia we Włoszech., korupcja w Polsce, Ameryka Środkowa i Południowa, Włochy, pedofila (Wojciechowski, Petz, USA, Irlandia)
  Zjawisko pedofilii praktycznie nie występuje w zborach protestanckich.
  Po owocach ich poznacie!!!

  • Kłamiesz. Protestantyzm to jedna wielka pedofilia.
   Protestanci nienawidzą kapitalizmu, w ogóle wolności.

Comments are closed.