Najnowszy sondaż – PiS zatrzymało spadające notowania, Wolność coraz bliżej Sejmu

kryptowaluty bitcoin wolnościowcy korwin wilk władza
Janusz Korwin-Mikke i Jacek Wilk. / fot. PAP/Jakub Kamiński

Najnowszy Sondaż. Prawo i Sprawiedliwość dalej zdecydowanie wygrywa z pozostałymi partiami politycznymi, wynika z sondażu IPSOS dla portalu OKO.press. Partia Wolność Janusza Korwin-Mikkego coraz bliżej Sejmu.

Prawo i Sprawiedliwość w ostatnim czasie notował wpadkę za wpadką. Jednak jak pokazują wyniki ostatnich sondaży spadające poparcie dla partii Kaczyńskiego wyhamowało. Przykładem może być sondaż IPSOS dla OKO.press, przeprowadzony 13 kwietnia.

Czytaj też: Wokalista Bayer Full wyznaje, że był molestowany w dzieciństwie. „To byli bliźniacy, osoby publiczne. Mały chłopiec pamięta takie rzeczy do końca życia”

Według niego Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 39 proc. poparcia, drugie miejsce zajmuje Platforma Obywatelska z 21 proc. głosów, a trzecie Kukiz’15 – za 11 proc.

Do Sejmu dostałby się jeszcze: Nowoczesna – 7 proc. i Sojusz Lewicy Demokratycznej – 6 proc.

W kolejnym sondażu partia WOLNOŚĆ tuż przy granicy progu wyborczego. Na partię Korwin-Mikkego chce oddać głos 4 proc. wyborców.

Na Polskie Stronnictwo Ludowe głos oddałoby także 4 proc. respondentów. Listę partii zamyka Razem – 2 proc.

6 proc. respondentów wybrało inną partię albo nie było w stanie podjąć decyzji.

W drugiej odsłonie sondażu OKO press postanowiło sprawdzić, jak w starciu z partią Jarosława Kaczyńskiego poradziłyby sobie koalicje. Okazuje się, że taki krok mógłby się udać.

Z badania wynika, że PiS mógłby wówczas liczyć na 34 proc., drugie miejsce z wynikiem 27 proc. zajęła koalicja PO + Nowoczesna + PSL.

Na kolejnym miejscu znalazła się Zjednoczona Lewica + ruchy i organizacje obywatelskie – 14 proc. Kukiz’15 otrzymał 12 proc., Wolność – 5 proc., a Razem – 2 proc. Pozostałe 6 proc. respondentów nie wskazało żadnej z tych partii.

Przeczytaj też: Skandal na największej niemieckiej imprezie muzycznej. Główną nagrodę ECHO 2108 zdobywa raperski album ze wstawkami o holocauście

Nczas.com/ OKO press/ Wprost.pl

6 KOMENTARZE

 1. Jak dwóch panów ze zdjęcia będzie dalej firmowało i reklamowało partię Wolność , to będzie jej bliżej nie do Sejmu, ale do kanapy, a w zasadzie do kanapki. Wolnościowcy ten wariant przerabiali już wiele razy i jeszcze nie mają dosyć. Jak to mówią w tym szaleństwie jest metoda. Gonimy króliczka i tylko o gonitwę nam chodzi.

  • Problem w tym że lewaki na wolnościowców mają wszystko a krótko idea. Nawet jakby kłamali to media zaraz będą ostrzegać że to są ludzie, którzy chcą obalić socjalizm. Lepiej dla nich by mówić prawdę i to co chcą. A sondaże na podstawie 1 czy 2 tyś. osób to żaden sondaż. Musieliby wszyscy głosować a nie nikły odsetek społeczeństwa bo wtedy to jest wiarygodny sondaż.

   • asd a,po co są ,,sondaże”? Ja,to bym wolał,żeby głosowali,nie wszyscy-tylko ci,którzy spełniają jakieś minimum…..np ,,matura”?

    • To wszystko to teatrzyk dla tych tabunów niedorozwiniętych wyborców, którym co dwa dni sondażownie szlachty jerozolimskiej mierzą poziom rozumu specjalnymi do tego celu sondażami.

  • a,kto-,,Ozajasz Goldberg”? Tedy,posłuchaj ,,sPiSku smoLeński”-JKM,to firma-mówi,co trzeba i da w mordę,komu trzeba? Mnie,jeszcze nie zawiódł a ,,króliczki”są w Playboyu!

Comments are closed.