Rosjanie szykują cyber odwet. Czy nasze komputery i telefony są zagrożone?

Rosyjscy hakerzy. / fot. flickr.com
Rosyjscy hakerzy. / fot. flickr.com

Cel ataku – infrastruktura krytyczna, sieci elektryczne, system transportowy i wodociągowy. Według ekspertów z Wielkiej Brytanii i USA Moskwa przygotowuje się do olbrzymiego uderzenia. Rosyjscy hakerzy prowadzą działania przygotowawcze i testują systemy zabezpieczeń. W ataku ma im pomóc zainfekowanie komputerów i telefonów obywateli Wielkiej Brytanii. Najprawdopodobniej jest to odwet za działania Zachodu w Syrii.

Zdaniem FBI i GCHQ, czyli brytyjskiej służby zajmującej się bezpieczeństwem w sieci, Putin szykuje się do uderzenia w najważniejsze elementy infrastruktury w Wielkiej Brytanii i USA. We wspólnym oświadczeniu stwierdzono, że eksperci obu państw prowadzą aktualnie testy zabezpieczeń, szukając potencjalnych furtek, które mogą zostać wykorzystane przez hakerów.

Poinformowano, że Rosjanie chcą do ataku wykorzystać komputery i telefony zwykłych obywateli. Celem jest przejęcie kontroli nad ruchem w sieci i użycie urządzeń podłączonych lub komunikujących się ze systemami i sieciami ważnych organizacji oraz infrastruktury krytycznej.

ZOBACZ: Tylko u nas. Wideo. Magdalena Ogórek o grabieży polskich zabytków przez Niemców i o współczesnych pogrobowcach nazistów

Ciaran Martin z brytyjskiego National Cyber Security Centre oświadczyła, że Rosja stanowi aktualnie największe zagrożenie dla bezpieczeństwa cybernetycznego Wielkiej Brytanii. Odpieranie i zapobieganie atakom ze strony Moskwy stanowi priorytet organizacji.

Londyn i Waszyngton uważają, że ostatni wzrost aktywności rosyjskich trolli i hakerów ma bezpośredni związek z wydarzeniami w Syrii, gdzie doszło do ataku rakietowego na cele znajdujące się pod kontrolą sił al-Asada. W ten sposób Rosja chce dokonać odwetu.

Wobec rosnącego zagrożenia w cyberprzestrzeni państwa Zachodu podejmują coraz bardziej zakrojone próby zabezpieczenia swoich systemów i przeciwdziałania agresji.

PRZECZYTAJ: Miłosz P. w obszernym nagraniu przedstawił swoją wersję wydarzeń. Kto w końcu mówi prawdę?

Należy również przypomnieć, że zarówno Wielka Brytania, jak i Stany Zjednoczone mają, podobnie jak Moskwa, możliwość przeprowadzenia cyberataku na dane państwo.

SPRAWDŹ TAKŻE: Najnowszy sondaż. PiS ratuje spadające notowania, partia WOLNOŚĆ Korwin-Mikkego coraz bliżej Sejmu

Źródło: dailymail.co.uk/wolnosc24.pl

4 KOMENTARZE

 1. Przestańcie proszę uprawiać anty-rosyjska propagandę ! Cofam suba !

  • Nie to zebym sie czepial, ale czy nie naturalnym byloby zeby to Rosjanie najpierw przestali robic rzeczy, za ktore inni (w tym my) sie ich czepiamy?

  • Dokładnie. To jest odwracanie uwagi od tego, że od 29 lat PiS/PO/całareszta (czyli zainstalowana w ‘44) żydokomuna działa tak:
   – zabrać człowiekowi, pod pozorem koniecznych podatków, prawie WSZYSTKIE pieniądze
   a następnie DAĆ:
   – 500+
   – mieszkanie+
   – 300 zł +
   – inkubatory+
   – nagrody+
   – delegalizacje+
   – cela+
   – chuj-wie-co+
   – inny+
   – C++
   – …+
   To, że PiS gra nieczysto to świadczy dobitnie ten ich słynny numer z VAT.
   Ja się pytam: gdzie są ukradzione pieniądze z VAT? Wszak 250 mld. to około 6 towarowych pociągów pieniędzy. Ilość niewyobrażalna. Dlaczego PiS przez ponad 2 lata wszystkich ich wraz z odsetkami nie odzyskał? Robią z narodu żarty/idiotów czy chodzi o spiżową formułę: my nie ruszamy waszych – wy nie ruszacie naszych?
   Zawsze zwrot VAT był obarczony wysokim ryzykiem poważnej kontroli firmy a wypadku tych 250 mld. cisza. Nie było żadnej kontroli i dalej nie ma? Faktury każda firma ma trzymać 5 lat (odliczając stratę w piątym roku (ostatnim z możliwych do odliczenia straty), będzie musiał przechowywać dokumentację podatkową za rok, w którym wykazał stratę, aż przez 10 kolejnych lat podatkowych) Konta bankowe firmy są obecnie praktycznie „wieczne” Banki niczego nie kasują. Żyd Modzelewski w Studio Polska 14.04.2018 powiedział, że sprawdzenie rocznie 1 mln deklaracji a nawet 5% z miliona jest niemożliwe (sprawdzający urzędnik mógłby dziennie! odzyskać 100 000 zł!)
   A sprawa wydaje się trywialna. Występuje się o zwrot depozytu pochodzącego z kradzieży. Numer rachunku bankowego składa się z 26 cyfr. Numer konta może być zapisany w formacie NRB (Numer Rachunku Bankowego) lub IBAN (Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego) i nie pozwala zagubić nawet jednego grosza. Proste? Więc się pytam: gdzie są ukradzione 250 mld. zł czyli około 6 towarowych pociągów w banknotach 100 zł.

 2. Informuję redakcję Wolność24 i nczas, że nadal siejecie mailami użytkowników. Otrzymałem adresy z nazwiskami, pozwalające zidentyfikować użytkowników. Taki adres jest wg GIODO chroniony. Nie wiem jaki bug za to odpowiada i w ogóle nie mam zamiaru wnikać. Zastosujemy odmianę responsible disclosure, mają państwo miesiąc (30 dni) na załatanie błędu. Po tym czasie poinformuję osoby, których maile otrzymałem, być może podejmą kroki prawne. Piszę komentarz ponieważ mail w innej sprawie został olany sikiem prostym (wina mojej skrzynki, jest nietypowa i zwykle leci w SPAM).

Comments are closed.