Fot. youtube
Fot. youtube

Czyli to nielegalne aresztowanie, niezasadne aresztowanie może spotkać każdego – straszy Kinga Gajewska z PO na swoim Facebooku. Znana z licznych pomyłek i niewiedzy gwiazdka PO broni Stanisława Gawłowskiego oskarżonego o przyjmowanie łapówek oraz nakłanianie do korupcji. Opozycja strzeże aferzystów.

Gajewska wzorem innych polityków PO, Wałęsy oraz środowisk opozycyjnych postanowiła stanąć w obronie oskarżonego o korupcję Gawłowskiego. Na swoim Facebooku zamieściła kilkunastominutowy filmik, w którym atakuje PiS i wskazuje dowody niewinności członka Platformy. Jej zdaniem cała sprawa ma kontekst politycznej zemsty.

W czasie swojego wywodu nawiązała do zarzutów, które stanowią, że Gawłowski w ramach łapówki miał przyjąć dwa zegarki. Zdaniem dziennikarzy „Faktu” miały one być podarunkiem od jednego z pracowników IMiGW, który dzięki temu awansował na zastępcę ośrodka.

Michalkiewicz. The Movie

SPRAWDŹ: Wałęsa broni łapówkarza z PO – „Upadająca władza chce wywołać strach”

Gajewska porównała całą sprawę do afery z ministrem Nowakiem, który w swoim oświadczeniu majątkowym zapomniał wymienić drogi zegarek.
Znana z częstych pomyłek Gajewska nie potrafiła przypomnieć sobie imienia ministra Nowaka: Sławomira, nie Sławomira, tylko Sławka Nowaka.

Sprawa Gawłowskiego stała się dla posłanki pretekstem do ataku na obóz rządzący. Gajewska usilnie starała się wykazać, że PiS prowadzi działania opresyjne i stara się zastraszyć opozycję.

Warto zauważyć, że cała Platforma stanęła murem za podejrzany. Tymczasem prokuratura postawiła Gawłowskiemu bardzo mocne zarzuty. Gawłowski decyzją sądu znajduje się aktualnie w areszcie. Jego obrońca Roman Giertych złożył zażalenie na decyzję o jego zatrzymaniu.

Poniżej dwa materiały video autorstwa Gajewskiej. Pierwszy w formie skróconej, drugi, dla bardziej odpornych w całości.

PRZECZYTAJ: Żydów gonią za mycki w Niemczech, ale to Polskę oskarża się o antysemityzm [VIDEO]

Źródło: FB