Minister powiedział, że nie trzeba płacić podatku od handlu kryptowalutami? Nie dajcie się nabrać [VIDEO]

REKLAMA

„Dzisiaj rano wiceminister finansów Paweł Cybulski udzielił wywiadu dla RMF24, z którego ktoś mógłby wyciągnąć wniosek, że nie trzeba płacić PCC od zakupu kryptowalut. Niestety sprawa wygląda znacznie gorzej, w poniższym filmie tłumaczę dlaczego” – powiedział dr Sławomir Menzen z partii Wolność udzielając szerokiej informacji na ten temat na swoim facebookowym profilu.

Zobacz też: Wilk: „Kryptowaluty mogą zrealizować to, o czym wolnościowcy mówią od dawna”. Korwin-Mikke: „Istotne jest, żeby władza się odwaliła” [VIDEO]

REKLAMA

Dr Sławomir Menzen wyjaśnił, że nie należy odnosić wrażenia, że jesteśmy zwolnieni z płacenia podatku od czynności cywilno prawnych przy handlu kryptowalutami.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Słowa wiceministra Cybulskiego są przede wszystkim motywowane politycznie – rząd nie chce żeby w piątek 20 kwietnia protest przeciwko opodatkowaniu kryptowalut był jak najmniej liczny.

Zobacz też: Na tropikalną wyspę Polacy pojadą bez wiz. „Chińskie Hawaje” czekają od 1 maja

Wypowiedź Cybulskiego może wynikać także z konfliktu pomiędzy Ministerstwem Finansów a Krajową Administracją Skarbową. KAS będzie miało problem z poborem tego podatku bo jest to uciążliwa sprawa a ministerstwu oczywiście zależy żeby mieć jak największe wpływy i nie odpuszczać kryptowaluciarzom.

Co powinni zrobić posiadacze kryptowalut i co może zrobić ministerstwo żeby ułatwić życie podatnikom? Odpowiedź w poniższym materiale.

Źródło: yt

REKLAMA