Socjalizm zabija. Polacy żyją coraz krócej. „Po raz pierwszy od transformacji ustrojowej”

Szpital, zdjęcie ilustracyjne/foto: pixabay
Szpital, zdjęcie ilustracyjne/foto: pixabay
REKLAMA

strong>Po raz pierwszy od transformacji ustrojowej średnia długość życia w Polsce spada. Nowe dane opublikowane przez GUS wskazują, na rewolucyjną zmianę w dotychczasowym trendzie. Wygląda na to, że socjalistyczne rządy PiS nie sprzyjają długowieczności Polaków.

Główny Urząd Statystyczny przedstawił zestawienie za rok 2017, z którego wynika, że statystyczny 60-letni mieszkaniec naszego kraju będzie żył jeszcze 262,2 miesiąca. 65-latek 218,4 miesiąca.

REKLAMA

Jeżeli porównać aktualne zestawienie z tym za rok 2016 r. to okaże się, że Polacy żyją o miesiąc krócej. Nie jest to wprawdzie duża zmiana, jednak warta odnotowania.

SPRAWDŹ: Rzecznik PiS-u nie potwierdza. Jaki nie będzie kandydatem na Prezydenta Warszawy? „W grze dwa nazwiska”

Lekarze zgodnie twierdzą, że w Polsce od wielu dekad poprawia się jakość życia. Polacy coraz lepiej się odżywiają, mają lepsze warunki mieszkalne i uprawiają więcej sportu. W ciągu ostatnich lat spadła również liczba osób palących.

Wszystko to pozytywnie wpływa na długość życia w naszym kraju. Jednak ostatnie dane dowodzą, że nie wszystko jest takie, jakie być powinno.

Dla części osób informacje GUSu oznaczają jednak dobrą wiadomość. Skrócenie średniej długości życia wiąże się bowiem ze wzrostem emerytur.

ZOBACZ: Klient nasz pan. Popularna sieć supermarketów wprowadza nowe opakowania. „Boi się tego 37 procent millenialsów”

PRZECZYTAJ TAKŻE: Korwin-Mikke: Kandydat PiS na Prezydenta Warszawy to komunista. Z przyjemnością będę go zwalczać

Źródło: GUS

REKLAMA