Socjalizm zabija. Polacy żyją coraz krócej. „Po raz pierwszy od transformacji ustrojowej”

Szpital, zdjęcie ilustracyjne/foto: pixabay
Szpital, zdjęcie ilustracyjne/foto: pixabay

strong>Po raz pierwszy od transformacji ustrojowej średnia długość życia w Polsce spada. Nowe dane opublikowane przez GUS wskazują, na rewolucyjną zmianę w dotychczasowym trendzie. Wygląda na to, że socjalistyczne rządy PiS nie sprzyjają długowieczności Polaków.

Główny Urząd Statystyczny przedstawił zestawienie za rok 2017, z którego wynika, że statystyczny 60-letni mieszkaniec naszego kraju będzie żył jeszcze 262,2 miesiąca. 65-latek 218,4 miesiąca.

Jeżeli porównać aktualne zestawienie z tym za rok 2016 r. to okaże się, że Polacy żyją o miesiąc krócej. Nie jest to wprawdzie duża zmiana, jednak warta odnotowania.

SPRAWDŹ: Rzecznik PiS-u nie potwierdza. Jaki nie będzie kandydatem na Prezydenta Warszawy? „W grze dwa nazwiska”

Lekarze zgodnie twierdzą, że w Polsce od wielu dekad poprawia się jakość życia. Polacy coraz lepiej się odżywiają, mają lepsze warunki mieszkalne i uprawiają więcej sportu. W ciągu ostatnich lat spadła również liczba osób palących.

Wszystko to pozytywnie wpływa na długość życia w naszym kraju. Jednak ostatnie dane dowodzą, że nie wszystko jest takie, jakie być powinno.

Dla części osób informacje GUSu oznaczają jednak dobrą wiadomość. Skrócenie średniej długości życia wiąże się bowiem ze wzrostem emerytur.

ZOBACZ: Klient nasz pan. Popularna sieć supermarketów wprowadza nowe opakowania. „Boi się tego 37 procent millenialsów”

PRZECZYTAJ TAKŻE: Korwin-Mikke: Kandydat PiS na Prezydenta Warszawy to komunista. Z przyjemnością będę go zwalczać

Źródło: GUS

7 KOMENTARZE

 1. NFZ to mit, falszywe poczucie bezpieczeństwa. Płacenie składek zdrowotnych na NFZ do ZUS’u nie ma sensu, bo terminy jakie oni oferuja == kalectwo lub smierc. To ubezpieczenie zdrowotne ma tak gowniane warunki ubezpieczenia , ze kazde zagraniczen prywatne kosztuje tyle samo, a wypłacane jest natychmiast w przypadku zdiagnozowania choroby, a nie po latach jakis virt. kolejek.
  Jak juz ma byc przymus to niech bedzie wolnosc wyboru ubezpieczyciela, cos jak jest w szwaicarii. Wtedy sa rozne pakiety, za wiecej lub mniej, rodziny wielodzietne kupuja ‚Mega-pack’i” ze znizkami.

  Ale w Polsce sie nie da. Tak samo jak w calej EU.

 2. Jaki socjalizm panie redaktorze, kapitalizm, chyba większość polaków pracuje w zagranicznych fabrykach, które zafundowały nam takie warunki pracy, 40 godzinny tydzień pracy jest mitem a kodeks pracy śmiechu warty, to jest pierwsze co nas wykańcza. Drugim czynnikiem jest również kapitalizm, tylko pod postacią żywności w marketach produkowanej jak najniższym kosztem,w której, w skrajnych przypadkach, żywności ze świecą szukać. I naprawdę? Stawia pan tezę, że na 60+ życie obywateli najważniejszym czynnikiem były ostatnie 2 lata rządów PIS. Trochę więcej rzetelności w pisaniu, redaktorze, to nie jest TVN.

  • Milcz.
   To jest socjalizm.
   W kapitalizmie dzięki konkurencji nie ma złych warunków pracy i niedobrego jedzenia.

 3. Nie liczy sie długość tylko jakość i bynajmniej nie mam na myśli krótko i intensywnie. Sam boje sie że faszyści w fartuchach nie pozwolą mi godnie umrzeć tylko będą torturować maszynami Frankenstiena i testować nieznane leki.

Comments are closed.