Szwedzi mają dość imigrantów. W ciągu trzech lat radykalnie zmienili zdanie

Imigranci postrzelali się w Szwecji. Fot. youtube
Imigranci postrzelali się w Szwecji. Fot. youtube

60% Szwedów uważa, że ich kraj powinien przyjmować mniej imigrantów. To blisko 80% więcej niż trzy lata wcześniej

Z sondażu przeprowadzonego przez Ipsos na zlecenie dziennika Dagens Nyheter wynika, iż 41% Szwedów uważa, iż zdecydowanie należy ograniczyć liczbę przyjmowanych imigrantów. 19% zaś chciałaby, by liczba przybyszy była”nieco” mniejsza.

To wielki wzrost w porównaniu z wynikami podobnych badań przeprowadzonych w 2015 roku. Wtedy tylko 36% Szwedów chciało ograniczenia imigracji

To ogromna zmiana jeśli brać pod uwagę, że zaszła w tak krótkim czasie – mówi Marie Demker, profesor politologi z Uniwersytetu Gothenburg w rozmowie z Dagens Nyheter.

Zobacz też:CNN i NASA na celowniku terrorystów ISIS! Właśnie wypuścili ostrzegawczy PLAKAT

Paradoksalnie jednak, nadal więcej Szwedów uważa, że imigracja przynosi korzyści. Takie jest zdanie 44%. To zdecydowanie mniej niż niż 3 lata wcześniej, gdy takie zdanie miało 66% mieszkańców Szwecji. 31% zaś uważa, że imigracja przynosi więcej szkód niż pozytku.

Ten wynik pokazuje jednak jak wielkie zmiany zachodzą w podejściu szwedzkiego społeczeństwa do kwestii imigracji . W 2015 roku zaledwie 13% Szwedów uważała, że przyjmowanie przybyszy jest niekorzystne dla ich kraju.

Zobacz też: Austriacy biorą się za imigrantów i fałszywych uchodźców. Koniec z udawaniem i darmowymi przywilejami