Księżna Katarzyna w szpitalu. Rodzina królewska powiększy się

Królowa Elżbieta, książę Wilhelm i księżna Katarzyna. Foto: PAP/PA
Królowa Elżbieta, książę Wilhelm i księżna Katarzyna. Foto: PAP/PA

Księżna Cambridge Katarzyna została przyjęta w poniedziałek rano do szpitala św. Marii w zachodnim Londynie „we wczesnej fazie porodu” – poinformował Pałac Kensington. Przy narodzinach trzeciego dziecka towarzyszy jej mąż, książę William.

Więcej szczegółów na razie nie podano.

W trakcie ubiegłorocznej lipcowej wizyty w Polsce księżna Katarzyna żartowała, dziękując polskim mamom z firmy Whisbear za prezent (misia wydającego uspokajający dla małych dzieci szum, który pomaga im zasnąć), że „wygląda na to, że po prostu będziemy musieli postarać się o kolejne dzieci”. Jej komentarze zostały wówczas podchwycone przez brytyjską prasę jako pierwsze sygnały możliwego powiększenia rodziny.

Po tym, jak w październiku 2017 roku poinformowano o tym, że Katarzyna jest w ciąży, tabloid „The Sun” zamieścił wręcz na pierwszej stronie zdjęcie pary z przyjęcia w Łazienkach Królewskich, spekulując, iż para postarała się o trzecie dziecko, będąc w Polsce. „Akt warszawski” – żartował wówczas dziennik.

Podobnie jak przy dwóch poprzednich ciążach księżna Katarzyna cierpiała w trakcie ciąży na poważne nudności, co doprowadziło do znaczącego ograniczenia jej udziału w wydarzeniach publicznych. Od końca marca znajdowała się na urlopie macierzyńskim.

Trzecie dziecko Wilhelma i Katarzyny będzie piąte w linii do brytyjskiego tronu, po księciu Walii Karolu, księciu Wilhelmie i dwójce dzieci pary – blisko pięcioletnim Jerzym i trzyletniej Szarlotcie.

Płeć dziecka nie została dotychczas ujawniona, ale bukmacherzy spekulują, że nieco bardziej prawdopodobne są narodziny syna. Według bukmacherów najbardziej prawdopodobnymi imionami dla nowego dziecka są Arthur, James, Albert, Frederick, Philip dla syna oraz Mary, Alice, Victoria, Alexandra, Diana dla córki. (PAP)

2 KOMENTARZE

  1. Księżnej Katarzynie, księciu Wiliamowi życzę szczęśliwego powitania zdrowego malca!
    Również dziadkom i pradziadkom dużo radości z kolejnego potomka!

Comments are closed.