Nietypowa aktywność amerykańskich bombowców strategicznych. „To rutynowe ćwiczenia”

Bombowiec strategiczny B-2, źródło: pixabay
Bombowiec strategiczny B-2, źródło: pixabay

Nawet 10 bombowców B-2 pojawiło się nad Minneapolis, co stanowi połowę floty tego modelu w lotnictwie USA. W sieci zaroiło się od zdjęć maszyn manewrujących nad tym miastem. Samoloty uczestniczył w ćwiczeniach Neptune Falcon/Neptune Hawk.

Bombowce B-2 i tankowce KC-10 pojawiły się nad Minneapolis w czwartek. Amerykańskie siły powietrzne potwierdziły, że ich maszyny brały udział w piątek w rutynowych ćwiczeniach, których zadaniem była poprawa interoperacyjności.

„Ich głównym celem jest utrzymanie gotowości i dokonanie oceny zdolności do rozmieszczenia, w realistycznych warunkach treningowych. Ćwiczenie rozpoczęło się 16 kwietnia, a zakończy 5 maja. Bierze w nim udział personel ze wszystkich rodzajów amerykańskich sił zbrojnych” – podaje defence24.pl.

Air Force nie podało żadnych szczegółów. Nie wiadomo ile dokładnie pojawiło się bombowców nad Minneapolis i czy rzeczywiście towarzyszyły im tankowce.

Tajemniczość amerykańskiego dowództwa podyktowana jest zmianą polityki informacyjnej. W jej ramach nie ujawniono też szczegółów dotyczących obecności w Europie 4 Bazy Lotnictwa Bojowego.

Zobacz: Węgrzy blokują spotkanie NATO z Ukrainą. Nie odpuszczą im za uderzenie w mniejszość węgierską

Źródło: defence24.pl

6 KOMENTARZE

 1. 4 baza w Europie, to znaczy, że Trump zbiera argumenty na transfer Putina do swojej drużyny. Trump nie może być głupi skoro zrozumiał, że jedyne propozycje, jakie Rosja przyjmuje, to te składane z pozycji siły. Jeśli Putin przejdzie na stronę Ameryki, to biada nam.

  • Bo Ameryka nam pomoże ha ha ha dobry żart hit stulecia

 2. Trzeba poczekać aż Kongresu USA przegłosuje ustawę HR 1226, po czym co miesiąc, bez nerwów im komunikować:
  Kwiecień: brygada pancerna US Army – wypierdalać
  Maj: Redzikowo – wypierdalać
  Czerwiec: Patrioty – wypierdalać
  Lipiec: Helikoptery – wypierdalać
  Sierpień: Gaz – wypierdalać
  Wrzesień: Wycieczki z Izraela – wypierdalać

  i na koniec żydzi z Polski – wypierdalać
  Jak tak – to tak
  Nie lubię Kacapów, ale jestem przekonany, że oni by takiego numeru Polakom – jako swoim sojusznikom – nie zrobili.

  • Rosjanie zabijali Polaków w Katyniu dlatego są idolami polskich prawiczków. Amerykanie nie zabijali Polaków w USA.

 3. W Katyniu Polaków zabijali Żydzi, których w Rosji bolszewickiej było pełno w NKWD. Sam Lenin, jeden z przywódców rewolucji październikowej był Żydem.

 4. USA to jedyny partner dla nas choć nie co za bardzo liczyć na jakieś poważne posunięcia z ich strony w w przypadku poważnych konfliktów i kryzysów w przyszłości. Jedyna droga dla nas to zbroić się i to szybko bo czasu jest mało. ROSJA ZAWSZE BĘDZIE DLA NAS WROGIEM NUMER JEDEN

Comments are closed.