W polityce powinni działać tylko bogaci? „Jeśli poseł jest biedny, to potem daje się przekupić lub po prostu kradnie.” Janusz Korwin-Mikke o dietach poselskich

Janusz Korwin-Mikke. / fot. Flickr: Piotr Drabik
Janusz Korwin-Mikke. / fot. Flickr: Piotr Drabik

Ja uważam, że politycy w ogóle nie powinni otrzymywać diet. Jeśli poseł jest biedny, to potem daje się przekupić lub po prostu kradnie – stwierdził przewodniczący partii Wolność. Korwi-Mikke skrytykował rozdawnictwo uskuteczniane przez ekipę premiera Morawieckiego.

Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy – przypomniał słowa premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher.

Powiedzmy to jasno: pieniądze, które PiS rozdaje na lewo i prawo ludzie zobaczą – a polepszenie życia tylko mogliby odczuć – w dodatku nie zdając sobie sprawy, że był to skutek obniżki podatków – powiedział.

ZOBACZ TEŻ: [TYLKO U NAS] Korwin-Mikke: Kraj jest w ruinie. W tej chwili nie ma szansy na uratowanie się w sposób normalny [VIDEO]

SPRAWDŹ: Gigantyczne zadłużenie Polaków. Żyjemy na kredyt i ponad stan

Rząd łupi obywateli podatkami, równocześnie obiecując kolejne zapomogi socjalne. W ten sposób ludzie dają się nabrać i cieszą się z faktu, że władza oddaje im ich własne pieniądze.

Korwin-Mikke odniósł się również do programu uszczelniania budżetu przez Morawieckiego. Premier stwierdził ostatnio, że do budżetu wpłynie 30 mld złotych. Zdaniem przewodniczącego Wolności dużo lepsze efekty dałoby obniżenie podatków. Problem w tym, że wtedy PiS straciłby asa, jakim jest redystrybucja dóbr.

Przypomnijmy, że podczas Konferencji Prawicy Wolnościowej poseł-przedsiębiorca Marek Jakubiak również opowiedział się za obniżeniem i uproszczeniem systemu podatkowego.

Jak stwierdził, przychód państwa stałby się nieporównywalnie większy, niż to ma miejsce obecnie. Co więcej, do skarbu państwa wpłynęłyby również pieniądze z zagranicznych firmy, które aktualnie wyprowadzają je z Polski.

PRZECZYTAJ: Brytyjczycy straszą swoich obywateli rosyjskimi kibolami. „W całym społeczeństwie panuje bardzo silna nacjonalistyczna atmosfera”

Źródło: rp.pl

32 KOMENTARZE

 1. Czyli Soros na premiera Węgier bo jest bogatszy od Orbana syna rolnika. Jak JKM coś przywali to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

  • Aluś! Wróć do tekstu i znajdź ustęp, w którym stwierdza się, że stanowisko zależy od bogactwa. Przytocz go albo odmiaucz, coś tu powypisywała.

 2. Korwin ma tu rację:
  1. Bogaty, jeżeli sam uczciwie ( a nieuczciwy małe ma szanse zostać wybrany ) zdobył majątek, już czymś się wykazał.
  2. Celem biednego na ogół jest wyjść z biedy, jak może wyjść z biedy polityk ? – za nasze pieniądze.
  3. Nie dopatrzyłem się stwierdzenia u Korwina, że im ktoś bogatszy tym powinien zająć wyższe stanowisko.
  4. Ktoś, kto nie żąda pieniędzy za pracę dla innych ( jako poseł ) jest wart szacunku.

  • Błędna logika;
   ad.1 – liczne wybory wygrywał senator Stokłosa
   ad.2 – Mariusz Kamiński z PiS cały czas żyje skromnie
   ad.3 – im biedniejszy tym – zdaniem JKM – większa szansa, że będzie kradł. A zatem im bogatszy tym mniejsza szansa, że będzie kradł. Oczywiście to bzdura.
   ad.4 – „kto nie żąda pieniędzy za pracę dla innych” – nie będzie się tej pracy poświęcał, bo z czegoś musi żyć i tej pracy, która daje mu utrzymanie będzie się poświęcał.

   • Mariusz Kamiński nie żyje skromnie tylko bardzo niehigienicznie – jest zaawansowanym alkoholikiem. A być może przestanie żyć w ogóle jak wyjdą w całej okazałości jego i jego środowiska złodziejskie praktyki w ramach „afery reprywatyzacyjnej” w Warszawie.

   • Zatrzymajmy się przy tym zdaniu: ad.3 – im biedniejszy tym – zdaniem JKM – większa szansa, że będzie kradł. A zatem im bogatszy tym mniejsza szansa, że będzie kradł. Oczywiście to bzdura.
    Proszę to udowodnić.

 3. Zuckerberg na prezydenta USA bo
  1. jest 100 razy bogatszy niż Trump
  2. po ojcu stomatologu oddziedziczył max milion dolarów bo ma jeszcze 2 siostry do podziału a Trumpa brat zmarł więc nie ma po co dzielić.
  Logika JKM powala na kolana.

  • Zaczynasz dyskutować sama ze sobą?Może sama wystartuj,dobierz sobie paru kloszardów i będzie git.Partia biedaków,tego jeszcze nie było.

   • @yosarian- niezapomnijmy o pyskatych babsztylach z ruchu feministycznego i kurwiszonow z ‚dubajskim’ treningiem.Bedziemy miec polska partie na wzor partii Ciccioliny (Ilona Staller).

  • Trudno będzie Sorosowi lub temu drugiemu zostać wybranym prezydentem USA, gdyż należą do mniejszości etnicznej. :)

   • Soros powinien być premierem Węgier – nie może być prezydentem USA bo urodził się w Budapeszcie.

 4. Czy JKM prowadził kiedyś jakiś poważny biznes. Nie – ma spadek w nieruchomościach po matce i pajacuje.

  • To ty pajacujesz kmiocie. JKM założył i wydawał z własnych pieniędzy „Najwyższy Czas!”, który sprzedał parę lat temu p. Sommerowi.

   • dokładnie – „wydawał z własnych pieniędzy”…Przecież on żył ze spadku.

    • JKM założył „Najwyższy Czas!” zanim odzyskał spadek po matce ukradziony jego rodzinie przez sowieckich okupantów.

     • Dlaczego obrażasz innych Anonimie? Pan Korwin-Mikke niech idzie do fabryki, zamiatać ulice albo pracować w korporacji. Wtedy porozmawiamy, bo jak na razie to na jedną rzecz mądrą gada dziewięć bzdur. Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek pracował. To, co było za tej złej komuny się nie liczy, ponieważ obecnie by sobie prawdopodobnie nie poradził, gdyby musiał zaczynać od zera. Środowisko korwinistów przypomina sektę, która uwierzyła w jedynozbawczość swojego guru.

     • Zabawne jest, że o wolnym rynku i swobodzie działalności gospodarczej mówi facet, który na tym rynku nigdy sukcesu nie odniósł i pracą najemną się nie skalał. Podobnie jak Marks, który nigdy nie był w fabryce i robotnika nie widział.

     • @2016 – „nie przypominam sobie, by kiedykolwiek pracował” – ty jesteś głupi sam z siebie czy bolszewik z dziada pradziada, dla którego wykonywanie pracy to zamiatanie ulic czy kopanie rowów przy fabryce? I ty bolszewiku o bardzo małym rozumku śmiesz recenzować JKM-a i decydować co ma robić lub nie robić? Wracaj do zamiatania ulic – to jedyne zajęcie, które nie przekracza twoich zdolności umysłowych.

     • @Anonim Masz klasę prawdziwego arystokraty i inteligenta. Współczuję Ci. Jeśli Ci nie staje to pójdź się leczyć a nie wylewaj swoją frustrację w Internecie.

 5. W polityce powinni być nie tyle ludzie bogaci, tylko ludzie, którzy swoją pracą osiągneli sukces i bogactwo – to najlepiej świadczy o ich fachowości i pracowitości.

  • …ale wówczas JKM musiałby odejść z polityki. On żyje ze spadku po rodzicach- co jakiś czas wyprzedaje działki. Bo zarabiać zaczął w wieku lat 72, gdy został europosłem. I zarabiał przez 4 lata, bo zrezygnował z posady.

   • JKM nie żyje ze spadku po rodzicach tylko z pracy swojego mózgu – jest publicystą, a w wieku 72 lat mógł przestał dopłacać do działalności politycznej prowadzonej przez siebie.

    • Racja, w wieku 72 lat przestał dopłacać do prowadzonej przez siebie działalności…ale na krótko, bo w wieku 76 lat znowu zaczął do nie dopłacać, rezygnując z płatnej posady w parlamencie UE.

  • Czyli Zuckerberg a nie Trump, czyli Biedroń i Zandberg a nie JKM.
   Biedroń i Zandberg nie dostali nieruchomości w spadku jak JKM.

 6. Politykami powinni być gołodupce takie jak poseł wybrany z list Kukiza obecnie siedzący w zWiSie Kaczyńskiego – Adam Andruszkiewicz – dla których Sejm to pierwsze miejsce pracy. Wtedy to taki gołodupiec może spokojnie kraść pieniądze z budżetu i wygrzewać swoje spracowane dupsko z hotelu w jakiejś zabitej dechami wiosce za 900 zł za nocleg. Musi tylko w ramach swoich poselskich obowiązków dzień w dzień w reżimowych merdiach opowiadać hagady ciemnemu ludowi o tym jak to „swojemi rencami będzie dusił Tuska i innych wroguff Ludowej Ojczyzny i Partii Matki”…

  • Bogaty i wielokrotnie wybierany na to stanowisko senator Stokłosa jakoś przykładem uczciwości być nie może…JKM mocny w teorii, w kontakcie z rzeczywistością jego poglądy upadają jak domek z kart.

   • Co ty mi tu wyskakujesz z jakimś przedpotopowym Stokłosą? Zawiesiłeś się 30 lat temu jak ta nieszczęsna Amiga? Masz przykład z rzeczywistości: senator Bierecki. Przykładem uczciwości też nie jest skoro szefuje organizacji parabankowej będącej pralnią brudnych pieniędzy dla okupantów z PiS oraz główny płatnik merdialnych otulin tych komunistów. Ale to tylko dwa nazwiska. Mam ci zacząć wypisywać tysiące nazwisk gołodupców (z resortowym Kaczyńskim na czele), którzy wleźli do polityki jako gołodupce (finansowe i umysłowe) i dorobili się dzięki temu trzech podbródków oraz majątków, które chowają po różnych Szwajcariach i Luksemburgach?

 7. bogatego nikt nie musi przekupywac bo ustawami pomnoży pieniądze niczym w kasynie

 8. Paris Hilton zarobiła więcej od Trumpa. Paris Hilton na prezydentkę USA!

Comments are closed.