Początek majówki na zimno. Będzie chłodno i deszczowo!

Zdj. ilustracyjne/ PAP/ Flickr
Zdj. ilustracyjne/ PAP/ Flickr
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Najnowsza prognoza pogody. Jak podaje IMGW, Polska znajduje się w zasięgu niżu znad południowego Bałtyku. W środę sporo deszczu i burze, szczególnie na północy i w centrum kraju. Czwartek będzie chłodny i deszczowy.

Niestety jak pokazują mapy metrologiczne dzisiaj mamy ostatni dzień z temperaturami znacznie przekraczającymi w południowej Polsce 20°C. Wg modelu ICON-EU temperatura osiągnie dziś lokalnie nawet 25°C, jednakże w północnej części kraju już znacznie chłodniej, szczególnie na krańcach północno-wschodnich, gdzie ma być zaledwie około 10°C.

Czytaj też: Masakra chrześcijan w Nigerii! Atak na katolicki kościół. Muzułmańskie bojówki zastrzelili księży i 17 wiernych w tym dzieci [VIDEO+ Drastyczne Zdjęcia]

W środę na południowym wschodzie kraju zachmurzenie umiarkowane. W pozostałej części kraju sporo chmur i deszczu, a w województwach: zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, łódzkim i mazowieckim możliwe burze.

Temperatury wahać się będą od 14-16 st. na północy, 19-22 st. w centrum, do 25 stopni w Małopolsce i na Podkarpaciu.
Wiatr słaby i umiarkowany, jednak w czasie burz porywy sięgną do 65 km/h.

W czwartek chłodniej, jednak w całym kraju dużo więcej słońca. Niestety na zachodzie, północy i w centrum wciąż będzie padać. Możliwe także burze.
Najzimniej na północy Polski. W Gdańsku i Szczecinie słupki rtęci pokażą maksymalnie 13 st. Celsjusza. Na 14 st. mogą liczyć mieszkańcy Poznania i Olsztyna.

W środę w Warszawie zachmurzenie przeważnie duże i okresami opady deszczu. Popołudniu możliwa burza. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni, w czasie burz w porywach do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 8 st. Wiatr umiarkowany, zachodni.

Odrobinę cieplej w województwach: podlaskim, łódzkim, śląskim, świętokrzyskim i lubuskim, gdzie termometry wskażą 15-16 st. Najcieplej na Mazowszu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, Dolnym Śląsku i w Małopolsce, choć i tam temperatura maksymalna wyniesie 17 st. Celsjusza.

Wiatr słaby i umiarkowany. Niższe temperatury utrzymają się także w piątek, jednak od soboty możemy liczyć na wzrost temperatur. Niestety regularne opady deszczu utrzymywać się mają do niedzieli.

Przeczytaj też: Jednak samobójstwo? Egipscy śledczy sporządzili raport ws. śmierci Magdaleny Żuk. Dwa bardzo ważne ustalenia

Nczas.com/ Interia.pl/ meteomodel.pl/ PAP