Postkomunista Leszek Miller twierdzi, że ustawą S.447 rząd USA… złamie umowę z Polską

Były premier Leszek Miller podczas konferencji prasowej w Sejmie, PAP/Tomasz Gzell
Były premier Leszek Miller podczas konferencji prasowej w Sejmie, PAP/Tomasz Gzell

W dyskusji o antypolskiej ustawie S.477 przyjętej przez amerykańską Izbę Reprezentantów dziś w nocy, nieoczekiwanie głos zabrał dziś były postkomunistyczny premier Leszek Miller. Podkreślił on, że sprawa ewentualnych roszczeń jest załatwiona i powinny je ewentualnie zapłacić władze USA, jeśli się na to zgodzą.

Powstaje pytanie, czy jeśli taki jest rzeczywiście stan prawny, to dlaczego nie zwrócił na to uwagę polski rząd. Jest jeszcze czas, żeby wskazać tę informację prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi.

Czytaj też: Skandal! Przy bierności polskiej dyplomacji Żydzi przeprowadzili ustawę S.447 w Kongresie USA. Czy Trump ją podpisze?

34 KOMENTARZE

  • Leszek Miller od dawna już nie jest komunistą, Leszek Miller sie skurwił dla chleba, jak wielu dawnych komunistów

  • Trzeba wybrać polski sejm, złożony z Polaków, po czym co miesiąc, bez nerwów komunikować tym zasrańcom:
   Kwiecień: brygada pancerna US Army – wypierdalać
   Maj: Redzikowo – wypierdalać
   Czerwiec: Patrioty – wypierdalać
   Lipiec: Helikoptery – wypierdalać
   Sierpień: Gaz – wypierdalać
   Wrzesień: Wycieczki z Izraela – wypierdalać

   i na koniec żydzi z Polski – wypierdalać
   Jak tak – to tak
   „Tajemniczy don Pedro” podpowiada:
   Eee, tam, wystarczy z siłą spokoju wysyłac rachunki za żądania żydowskie do Waszyngtonu. A to na podstawie Art. IV umowy indemnizacyjnej z 1960. Tekst tutaj: treaties.un.org/doc/Publication/UNTS/Volume 384/volume-384-I-5518-English.pdf

   Ludzie, wymagajcie i żądajcie niech każdy cwaniaczek – chcący Wami rządzić – pokaże świadectwo chrztu ojców i dziadków (po czym sprawdzać je w parafiach) i zaświadczenie od proboszcza, że chodzi do Kościoła. To jedyny pewny sposób!
   Do tego czasu traktujcie go jako ciało obce z wszystkim tego konsekwencjami. Trzeba się bronić. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.

    • A ty żydowski pachołku co masz przeciwko wpisowi powyżej?
     Skoro nagle Żydzi stwierdzili, że mają prawo wykorzystywać swoje RASOWE kryteria majątkowe, to Polacy mają również prawo do etnicznego rządzenia swoim własnym krajem!
     Howgh!
     A głupim amerykańskim kongresmenom uprzejmie zwracam uwagę, że w ciągu 10 lat amerykańscy Indianie, na podstawie dokładnie S447, odzyskają 100% ziemi w Stanach Zjednoczonych. I wtedy nawet amerykańscy Żydzi stracą swoje latyfundia.

     • Obawiam się,że nie tak szybko.Nie po to 90% prawników jak i mendiuf hamerykanskych to koszerni.Jeśli w Polsce każda próba ukrócenia prawniczej hałastry powoduje wrzawę pod niebiosa,to wyobraz sobie coś takiego w USraelu.Żaden protestant nie przeżyłby nawet miesiąca.Naturalnie winą obarczono by Putina i jego
      antysemitów.

   • A czy „ochrzczeni” z dziada pradziada nie lubią złota??? Tak więc świadectwo chrztu nie chroni przed zdradą i dorabianiem się na innych chrześcijanach.

     • Mnostwo w Rzeczypospolitej przechrztow z polskimi nazwiskami.
      Kto czytaj ksiazke ks. Pranajtisa, wie, ze oni dla zysku i przezycia zrobia wszystko.
      Wielu weszlo do rodzin herbowych, wielu jest z „prapolskich rodzin ziemianskich”.
      Trzeba zaczac karac za zdrade i inne dzialanie przeciwko panstwu.
      Jesli jednak widzisz, ze czci sie, jak bohatera, zdrajce Prezydenta, ktory pozbawil nas niepodleglosci, jesli widzisz, ze kolejny i poprzedni prezydenci nie sluza nasszemu panstwu…to, co robic? Uwazam, ze nalezy ich oskarzac o zdrade i zlamanie przysiegi prezydenckiej, poselskiej, sedziowskiej, lekarskiej, itp. Nazbieralo sie, ale in aczej sie chyba nie da.

  • No i proszę!
   Stary komuch, a bardziej pilnuje POLSKIEGO interesu, niż tzw. „patrioci” z pisoBOLSZEWII!
   Towarzyszu Miller, jeżeli to prawda, a pisobolszewicki rząd tego NIE wykorzysta, to będzie znaczyło, że Kaczyński to najgorszego sortu BOLSZEWIK!

 1. Postkomunista L.Miller być może uratuje Polskę.
  Ta cisza w sytuacji, gdy mamy umowę z USA jest zastanawiająca i zatrważająca.
  Czyżby PiS już nas sprzedał?

   • A S447 dotyczy Żydów pochodzenia eskimoskiego, którzy nie są w żaden sposób (poza pochodzeniem RASOWYM) spokrewnieni z Żydami zamordowanymi przez Niemców w czasie IIWŚ

    • To nie jest rasa. To przxynaleznosc do religii, do judaizmu.Zreszta, to samo jest z muzulmanami.

 2. Do piaskownicy z takimi politykami – zdrajcy. Swoją droga ciekawe jakie to uczucie być „ogrywanym” przez wszystkich dookoła.

 3. Tylko ze pis nawet nie za’pisnie’ slowkiem. Bo to zdrajcy.
  Onet/tvn juz wmawia retoryke, ze to nie istotna ustwa i nie ma co sie przejmowac…

  To co mowi Miller formalnie jest pradwa.

  • pis się tak wstdzi, że nie jest w stanie wydobyć słowa… a gdy już opadnie kurz PAD i PJK staną w prawdzie przed narodem ze spuszczonymi łbami i powiedzą: przepraszamy i prosimy o wybaczenie…
   i Naród, w powszechnych wyborach da im jeszcze jedną szansę…
   a Sam w głodzie, biedzie i ubóstwie będzie płacił i płacił i płacił i płacił płacił i płacił i płacił i płacił płacił i płacił i płacił i płacił płacił i płacił i płacił i płacił płacił i płacił i płacił i płacił płacił i płacił i płacił i płacił płacił i płacił i płacił i płacił płacił i płacił i płacił i płacił płacił i płacił i płacił i płacił płacił i płacił i płacił i płacił płacił i płacił i płacił i płacił płacił i płacił i płacił i płacił…

 4. Sytuacja prawna umów indemnizacyjnych w Polsce
  Umowy indemnizacyjne nie były ratyfikowane ani ogłaszane w Dzienniku Ustaw, przez co nie mogły one stanowić źródła prawa w Polsce. Dopiero dzięki uchwaleniu „Ustawy z dnia 9 kwietnia 1968 r. o dokonywaniu w księgach wieczystych wpisów na rzecz Skarbu Państwa w oparciu o międzynarodowe umowy o uregulowaniu roszczeń finansowych” (Dz. U. Nr 12, poz 65)[7] Minister finansów mógł wydawać decyzję na podstawie podpisanych umów dwustronnych[1]. Wątpliwość budzi natomiast kolizja umów odszkodowawczych z prawem krajowym, według prof. Jana Barcza:

  „wszystkie organy Państwa Polskiego, w tym sądy, stosownie do zasady pacta sunt servanda powinny respektować wiążące Polskę umowy międzynarodowe. W przypadku kolizji postawień umowy z prawem krajowym powinny tak interpretować prawo krajowe, aby zapewnić wykonanie umowy międzynarodowej, w przypadku sprzeczności, która nie może być przezwyciężona […] powinny dawać pierwszeństwo postawieniom umowy.”[3]

  Warto zaznaczyć, iż rząd PRL w zdecydowanej większości odmawiał wypłaty odszkodowań obywatelom Polski. O wypłatach odszkodowań w odniesieniu do krajów zachodnich polskie społeczeństwo nie było informowane, wskazuje na to brak ogłoszenia w oficjalnych publikatorach polskich oraz nadanie większości dokumentów klauzuli tajności[2].

 5. Leszek Miller jaki jest to jest, ale w zasadniczych sprawach stoi na właściwym stanowisku. To jest fair.

 6. No bo nasi mądrale twierdzą, że wtedy to nie było państwo polskie.

 7. Wszyscy nasi prezydenci, premierzy i inni rządzący powinni nagrać taśmę instruktarzową dla stowarzyszenia Lambda, czy innego LGBT…, jak prawidłowo rozchylać pośladki, bo widać, że są mistrzami brania w d….

 8. UWAGA! Członkowie kongresu Polonii Amerykańskiej donoszą, że do USA przyjeżdżał wiceminister Magierowski i towarzysz T. Sakiewicz z GP, którzy prowadzili rozmowy z organizacjami polonijnymi mające na celu ODWIESC (!!!) ich od działania przeciwko ustawie S.447 / H.R.1226. Udało im się tego w wielu przypadkach dokonać i efektem tego było znaczne osłabienie lobbingu pro polskiego!

  • Powtórzę! To jest celowe odwracanie uwagi od rachunku na 300 000 000 000 $ wystawionego przez żydów. Wszystko wskazuje na to – tajne rozmowy prezydenta w USA, wyjazdy do Izraela, niepełnosprawni … – że PiS umówił się z żydami z USA, że zrobią to łapkami z Waszyngtonu a tu będą grać dalej dobroczyńcę Polaków. Trzeba wybrać czysto polski sejm, złożony z Polaków, po czym co miesiąc, bez nerwów komunikować tym zasrańcom:
   Kwiecień: brygada pancerna US Army – wypierdalać
   Maj: Redzikowo – wypierdalać
   Czerwiec: Patrioty – wypierdalać
   Lipiec: Helikoptery – wypierdalać
   Sierpień: Gaz – wypierdalać
   Wrzesień: Wycieczki z Izraela – wypierdalać

   i na koniec żydzi z Polski – wypierdalać
   Jak tak – to tak
   „Tajemniczy don Pedro” podpowiada:
   Eee, tam, wystarczy z siłą spokoju wysyłac rachunki za żądania żydowskie do Waszyngtonu. A to na podstawie Art. IV umowy indemnizacyjnej z 1960. Tekst tutaj: treaties.un.org/doc/Publication/UNTS/Volume 384/volume-384-I-5518-English.pdf

   Ludzie, wymagajcie i żądajcie niech każdy cwaniaczek – chcący Wami rządzić – pokaże świadectwo chrztu ojców i dziadków (po czym sprawdzać je w parafiach) i zaświadczenie od proboszcza, że chodzi do Kościoła. To jedyny pewny sposób! Nie chroni on w pełni, ale jest wstępnym filtrem. Do tego czasu traktujcie go jako ciało obce z wszystkim tego konsekwencjami. Trzeba się bronić. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.

 9. ma rację była taka umowa i Polska spłaciła żydów, to że zawarł ją rzad komunistyczny to nieważne, ważne że Polska zapłaciła

 10. „Powstaje pytanie, czy jeśli taki jest rzeczywiście stan prawny, to dlaczego nie zwrócił na to uwagę polski rząd.”

  W 2011 zwrócił uwagę minister spraw zagranicznych – Radek Sikorski. Dostało mu się za to od środowisk żydowskich, a jakie sankcje zastosowała Ania Jabłońska to można się tylko domyślać. Repetitio est mater studiorum, oczywiście, więc należałoby o tej umowie z 16 lipca 1960 przypominać częściej.

 11. Postkomunista z prawicowym odchyłem, zresztą on chyba nigdy nie wierzył w komunistyczną utopie.

Comments are closed.