Ustawa 447 to furtka żeby zniszczyć Polskę

Foto: Jan Bodakowski
Foto: Jan Bodakowski

Tadeusz Płużański, prezes Fundacji „Łączka” oraz szef publicystyki TVP Info, dość jednoznacznie wypowiedział się o przyjętej przez Izbę Reprezentantów ustawie 447 dotyczącej majątku ofiar Holokaustu, do którego roszczą sobie pretensje organizacje amerykańskich Żydów.

„Ustawa 447 jest często bagatelizowana, a jest szalenie groźna. Stwarza furtkę, żeby Polskę zniszczyć, żeby Polska stała się bankrutem” – powiedział w Telewizji Republika Tadeusz Płużański.

Czytaj też: Postkomunista Leszek Miller twierdzi, że ustawą S.447 rząd USA… złamie umowę z Polską

„Mam nadzieje, że ustawę zablokuje Donald Trump. Polonia w USA silnie nad tym pracuje. Do tej pory nie mieliśmy jeszcze tak napiętych stosunków z Izraelem” – dodał prezes

Czytaj też: Skandaliczne słowa Czaputowicza o ustawie S.447! „Ja bym nie przywiązywał do tego zbyt dużej wagi”

„Bardziej niebezpieczna jest Deklaracja Terezińska, którą podpisano za czasów Tuska. To są cegiełki tej samej konstrukcji i mają na celu restytucję mienia żydowskiego. Z jednej strony ustawa i deklaracja są orężem przeciwko Polsce.

Polska stara się też restytuować swoje mienie, np. reparacje od Niemców, reprywatyzacja, ustawa nowelizująca IPN, to są dwie szale. Być może to ma sprawić, żebyśmy zaniechali restytucji mienia.

Trzeba rozróżnić dwie rzeczy: stosunek Ameryki do nas, a z drugiej stosunki Polski z Izraelem. Te relacje nie są złe. Tu chodzi o żydowskie lobby. To oni naciskają” – powiedział Tadeusz Płużański

Źródło: Do Rzeczy

Comments are closed.