Skandal w TVP! Pogodynce grozi 10 lat więzienia

Jacek S., były prezenter pogody w TVP, ma 9 zarzutów prokuratorskich. Foto: yt
Jacek S., były prezenter pogody w TVP, ma 9 zarzutów prokuratorskich. Foto: yt
REKLAMA

Skandal w TVP! Jacek S. Były prezenter pogody w TVP a zwłaszcza programu „Panorama” usłyszał dziewięć zarzutów za wyprowadzenie majątku jednej ze spółdzielni mieszkaniowych w Warszawie. Mężczyzna oczekuje na rozprawę, grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Jak poinformowała prokuratura Jacek S. poza karierą w telewizji,działał również w Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Warszawie. Były prezenter i aktor znajduje się wśród kilkunastu osób, którym zarzucono wyrządzenie w mieniu Spółdzielni w latach 2012-2014 szkód majątkowych na blisko 40 mln zł, a także narażenie Spółdzielni na niebezpieczeństwo wyrządzenia szkód o wartości ok. 118,5 mln zł.

REKLAMA

Czytaj też: Wasserman, Sonik, Gibała, Berkowicz – kto weźmie Kraków? Pierwsze sondaże samorządowe

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

W czerwcu 2017 roku Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła 79 zarzutów dziesięciu podejrzanym o popełnienie występku z artykułu 296, paragraf 1 kodeksu karnego, czyli działania na szkodę spółdzielni.

Zarzuty usłyszeli m.in. czterej byli członkowie zarządu Spółdzielni w tym Jacek S., który ma postawione 9 zarzutów. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak podaje se.pl pod koniec marca 2018 roku do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął akt oskarżenia, a kilka dni później postępowanie zostało zarejestrowane. Oznacza to, że Jacek S., podobnie jak inni oskarżeni, oczekuje teraz na rozprawę.

Prezenter został zawieszony w obowiązkach przez TVP. Z akt sprawy wynika, że mógł wyrządzić spółdzielni szkody majątkowe opiewające na kwotę 9 669 505,19 zł.

Po tym, jak okazało się, że prezenter jest zamieszany w aferę, Telewizja Polska zawiesiła go w pełnionych obowiązkach.

Przeczytaj też: Przywódca Iranu wzywa do zjednoczenia przeciw USA. Teheran grozi atakiem na okręty US Navy

Nczas.com/ se.pl

REKLAMA