Światowy Kongres Żydów „kręci” ws. antysemityzmu na Ukrainie. Nikt nie wie skąd biorą się te liczby

Według Światowego Kongresu Żydów (WJC) nastąpił „bezprecedensowy” wzrost incydentów antysemickich na Ukrainie. Liczba ataków na Żydów podobno podwoiła się w ciągu ostatniego roku. Wyniki przedstawiane przez stronę ukraińską są skrajnie inne.

W filmie opublikowanym na Twitterze WJC stwierdziło, że w zeszłym roku udokumentowało ponad 130 antysemickich incydentów na Ukrainie.

Międzynarodowa federacja społeczności żydowskich i organizacji żydowskich, stwierdziła również, że w ciągu ostatniego miesiąca otrzymała raporty o 12 incydentach, w tym o skrajnie prawicowych marszach i wandalizmie skierowanym przeciwko środowiskom żydowskim.

Na Ukrainie jest ponad 350 tys. przedstawicieli tego narodu.

W pewnym momencie WJC usunęło posty z mediów społecznościowych bez wyjaśnienia. Grupa cytowała dane liczbowe przedstawione w rocznym raporcie na temat globalnego antysemityzmu przedstawione przez ministra spraw zagranicznych Izraela, Naftali Bennetta.

Krytycy odrzucili wyniki raportu, uzasadniając, że jego autorzy nie przeprowadzili wystarczająco szczegółowego śledztwa.

Dokładne dane liczbowe nie są jasne. Według Wiaczesława Lichaczowa, szefa grupy monitorującej prawa mniejszości narodowych na Ukrainie, w zeszłym roku miały miejsce 24 antysemickie incydenty, a rok wcześniej było ich 19.

Zobacz: Uwaga na powracającego wirusa! „Oglądał Pan treści pornograficzne. Komputer został zablokowany”

Źródło: rt.com

4 KOMENTARZE

 1. Dopóki niezgoda z poglądami czy też postępowaniem np. kłamstwami jakiegokolwiek przedstawiciela narodowości żydowskiej będzie uważana za antysemityzm , dopóty wybryki antysemickie na pewno nie znikną

 2. to dobra wiadomosc.

  widocznie”zawiedli sie” na Polsce.

  teraz sie wezma za ukrow.

  1 lipca 41 ukraincy zabili paredziesiat tysiecy zydow.

  sa filmy w yt.

  zadna tam spalona stodola

  • to nie jest dobra wiadomość:
   1. nie zawiedli się ma Polsce, w stosunku do nas stosują po prostu inne metody
   2. nie wszyscy Ukraińcy to banderowcy, tam mieszka cała masa zwykłych, normalnych ludzi. Mało o nich słyszymy bo naszą uwagę przyciągają krzyczący banderowcy.
   3. ten okropny film o którym piszesz w muzeum holokaustu w Waszyngtonie jest wyświetlany bez komentarza, tylko z kłamliwym podpisem „Lwów, Polska”

 3. Niedługo WJC wezmą na widły jak tak dalej pójdzie.
  Żyd jest to tępe stworzenie które niczego się nie uczy.

Comments are closed.