Żeby nie przyjmować uchodźców zmienią konstytucję

Plakat z kampanii węgierskiego rządu. Foto: twitter

Po ostatnich zwycięskich wyborach Fidesz Viktora Orbana zamierza wprowadzić zmiany w węgierskiej konstytucji. Ich celem ma być zabezpieczenie kraju przed przymusową relokacją uchodźców. Fidesz chce również kontynuować walkę z George’em Sorosem.

O planowanych zmianach poinformowała agencja MIT, która powołała się na nowego szefa parlamentarnej frakcji Fideszu Mate Kocsisa.

Według podanych przez niego informacji węgierski rząd będzie dążył do znowelizowania konstytucji, co ma zabezpieczyć kraj przed możliwością narzucenia obowiązku przyjęcia uchodźców.

ZOBACZ: Chciała wyleczyć depresję. Została zgwałcona i zamordowana [VIDEO]

Jeśli w konstytucji państwa znajdzie się odpowiedni zapis. Bruksela nie będzie mogła już wymagać od Budapesztu zgody na relokację, ponieważ ze względu na uznawany przez członków UE precedens prawny, ustawy zasadnicze państw mają pierwszeństwo w stosowaniu przed unijnymi dyrektywami.

Węgierscy politycy zapewniają również, że chcą kontynuować walkę z organizacjami Sorosa. Projekty ustaw dotyczą penalizacji organizacji pozarządowych, które wspierają migrację.

Viktor Orban oskarża Sorosa o próby zalania Węgier muzułmańskimi imigrantami. Miliradem zaprzecza oskarżeniom, ale jednocześnie finansuje organizacje, które lobbują za zgodą na dyktat Brukseli w sprawie uchodźców.

PRZECZYTAJ: PILNE! Zboczeńcy wykluczeni! Roman Polański i Bill Cosby wyrzuceni z amerykańskiej Akademii Filmowej

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Internet nie zna litości! Roman Giertych – największy hipokryta Rzeczpospolitej [VIDEO]

Źródło: PAP/wolnosc24.pl

4 KOMENTARZE

  1. …a tymczasem nasza ustawa zasadnicza jasno mówi że traktaty międzynarodowe stoją ponad wszystkimi innymi jej zapisami. Kiedy ktoś będzie miał odwagę ją zmienić?

  2. Ale przez Wegry kwitnie przemyt broni do EU, wystarczy 2 tys. € aby cenik sprawdzajacy nie widzial tego o czym wie ze jest.W Serbi terrorysci kupuja za5€ granaty 70€ kalasznikowitd. przewoza przez Wegry i potem w Paryzu, Berlinieterrorysci zabijaja ludzi.Bron ktora byla uzyta w Paryzu wyprodukowana w SERBII…

Comments are closed.