Robert Gwiazdowski komentuje „piątkę” Morawieckiego. „Diabeł tkwi w szczegółach” [VIDEO]

Gwiazdowski Onet Rano Morawiecki
Robert Gwiazdowski. / fot. YouTube/Onet Rano

Gościem Jarosława Kuźniara w nowym odcinku programu „Onet Rano” był profesor Robert Gwiazdowski. Prawnik odniósł się w nim odniósł się m.in. do nowych pomysłów premiera Morawieckiego.

„Onet Rano” którego prowadzącym jest Jarosław Kuźniar to program, w którym bieżące wydarzenia omawiane są w gośćmi przy nieformalnej, lekkiej atmosferze.

Gościem najnowszego odcinka był Robert Gwiazdowski, polski prawnik, komentator gospodarczy i polityczny, a także ekspert w dziedzinie podatków w Centrum im. Adama Smitha. Profesor Gwiazdowski odniósł się do propozycji Mateusza Morawieckiego, a konkretnie słynnej już ‚piątki’.

Coś tam jest, ale po pierwsze nie wszystko i po drugie diabeł tkwi w szczegółach. Ryczałtowy ZUS jest nieszczęściem dla ludzi, którzy zaczynają swoją przygodę w biznesie – powiedział.

Zwrócił on uwagę na pewne pułapki jakie tkwią w projekcie. Przykładowo, przy sztywnym założeniu dochodów dla małej i dużej firmy, przedsiębiorcy, którzy osiągną dochód 5000 zł, będą płacili proporcjonalnie, ale jeżeli osiągną dochód 5001 zł, mogą ponosić większe koszty niż zazwyczaj i stracą status małej firmy.

Zobacz także: Robert Gwiazdowski zbanowany za protest przeciwko komunistom. „Dear Twitter: Dziękuje za współpracę. Walcie się!”

Pełna rozmowa poniżej: