Unijne rozdawnictwo nie zna granic. Tak chcą „uszczęśliwić” 18-latków na urodziny

Zdjęcie ilustracyjne. / fot. flickr.com

Hojna Unia Europejska chce 18-latkom na urodziny fundować bezpłatne podróże po Europie. Nie wszystkim, oczywiście, kasa jest jednak ograniczona. Sama akcja nazywa się „DiscoverEU”.

Nowi, pełnoletni obywatele krajów Unii mogą się starać o bezpłatny bilet Interrail pozwalający na podróż pociągiem po Europie. To rozdawnictwo rozpocznie się od czerwca tego roku.

Biletów ma być 15 tysięcy. Szczęśliwi posiadacze będą mogli przez miesiąc podróżować po 4 wybranych krajach Unii. Koszt tej zabawy na konto podatników wynosi 12 mln euro. Bilety będą przydzielane każdemu krajowi proporcjonalnie do ilości mieszkańców. O bilet można ubiegać się indywidualnie lub grupowo, do 5 osób.

Czytaj też: Ewakuacja na Hawajach po serii trzęsień ziemi! „Widać było fontanny lawy” [VIDEO]

To nie koniec bezpłatnych podróży. Na jesieni ma wystartować druga tura. W planach budżetowych Unii planuje się zapisać sumę 700 mln euro na ten cel na lata 2021-2027, co oznacza wydatek 100 mln euro rocznie z kieszeni europejskich podatników.
Celem tego rozdawnictwa ma być lepsze poznanie przez młody Europejczyków, krajów Europy.

Bilet Interrail zapewnia darmowe przejazdy, ale nie pokrywa kosztów noclegu ani innych wydatków.

Komentarz:
Królowa Anglii Elżbieta I powiedziała przed wiekami, że każdą zdradę można pięknie wytłumaczyć. W tym wypadku jest tak samo. Każde rozdawnictwo można wytłumaczyć szczytnymi hasłami.

Czytaj też: Śmiertelny wypadek na Zakopiance! Jedna z osób została uwięziona w samochodzie

Źródło: Interia

Reklama / Advertisement

Comments are closed.