Fulop oberwał od swoich! Amerykańscy Żydzi atakują burmistrza Jersey City. Krytykują pomysł usunięcia polskiego pomnika

Pomnik katyński i Steven Fulop/ PAP/ Twitter
Pomnik katyński i Steven Fulop/ PAP/ Twitter

Amerykański Kongres Żydów wyraził zdziwienie działaniami władz Jersey City, które chcą usunąć Pomnik Katyński. Skrytykowano również słowa burmistrza Stevena Fulopa. Na Twitterze organizacji przypomniano historię mordów dokonanych przez ZSRR na oficerach polskiej armii.

Amerykańscy Żydzi poparli stanowisko Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce, który aktywnie protestuje przeciw planom usunięcia Pomnika Katyńskiego. Działania burmistrza Stevena Fulopa określono, jako zaskakujące.

Amerykański Kongres Żydów skrytykował również polityka za jego niewybredny język i oskarżenia, jakie skierował w stronę marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego.

ZOBACZ: Izraelczycy głupiej niż Komorowski. Dyplomatyczna żenada na linii Izrael Japonia [FOTO]

W opublikowanym na Twitterze wpisie, przypomniano również historię radzieckich zbrodni wojennych. Zauważono, iż od 5 do 15 proc. wszystkich ofiar było pochodzenia żydowskiego.

Do tej pory przeciw planom przeniesienia Pomnika Katyńskiego opowiedziała się amerykańska Polonia, niektórzy politycy, dziennikarze. Prezes IPN-u Jarosław Szarek ogłosił: Kategorycznie sprzeciwiam się usunięciu Pomnika Katyńskiego z Exchange Place w Jersey City, w związku z czym postanowiłem przedstawić swoje stanowisko mieszkańcom i władzom Jersey City.

Polonia zapowiedziała, że zorganizuje pod pomnikiem demonstrację, która będzie miała wpłynąć na stanowisko władz.

PRZECZYTAJ: Papież Franciszek zasmucił lewaków. Skrytykował fałszywą ideologię gender

Źródło: Twitter/wpolityce.pl

Comments are closed.