Trump wycofuje się z porozumienia nuklearnego z Iranem!

Donald Trump. Dostawca: PAP/EPA.

Prezydent Donald Trump powiedział we wtorek, że wycofuje USA z porozumienia nuklearnego z Teheranem, a „potężne sankcje” wobec Iranu wchodzą w życie.

Porozumienie z Iranem z 2015 roku było w „samej swej istocie” nieudane. Mamy dowody, że Teheran pracował na programem nuklearnym mimo podpisania tej umowy – powiedział Trump.

Trump powiedział, że poprzedni układ nigdy nie przyniósłby pokoju; dodał, że jeśli Iran zdecyduje się na rozmowy w sprawie nowego porozumienia, to on „jest w stanie i jest chętny” do podjęcia negocjacji na ten temat.

Trump zapowiedział nałożenie sankcji na Iran; dodał, że amerykańskie restrykcje mogą objąć również inne kraje.

Prezydent podkreślił, że układ z Teheranem, z którego wycofuje on USA, nie zapobiegł „destabilizującym działaniom Iranu”, takim jak terroryzm.

Dodał, że gdyby pozostawił w mocy dotychczasowe porozumienie, na Bliskim Wschodzie doszłoby do wyścigu zbrojeń nuklearnych.

Czytaj także: Prezydent Iranu zabrał głos w sprawie nadchodzącej decyzji Trumpa. Chce konstruktywnych relacji ze światem

(PAP)

8 KOMENTARZE

   • Prawda jest taka, że rządzą światem wariaci nazywani szumnie przywódcami, politykami, mężami stanu a jest to w gruncie rzeczy kupa gówna, śmierdzącego.
    To wszystko co się dzieje, to taki teatrzyk dla tych tabunów niedorozwiniętych wyborców, którym co dwa dni sondażownie szlachty jerozolimskiej mierzą poziom rozumu specjalnymi do tego celu sondażami.
    Ludzie, wymagajcie i żądajcie niech każdy cwaniaczek – chcący Wami rządzić – pokaże świadectwo chrztu ojców i dziadków (po czym sprawdzać je w parafiach) i zaświadczenie od proboszcza, że chodzi do Kościoła. To jedyny pewny sposób! Nie chroni on w pełni, ale jest wstępnym filtrem. Do tego czasu traktujcie go jako ciało obce z wszystkim tego konsekwencjami. Trzeba się bronić. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.

 1. To jest oczywiście, że Persowie pracowali nad bronią nuklearną mimo porozumienia. Dzieci musiałyby rządzić Iranem, albo nasi politycy, żeby tego porozumienia przestrzegać. Jako, że Izrael ma atomicę, to Iran też jej potrzebuje, a Izrael zrobi wszystko, dosłownie wszystko, żeby Iran jej nie miał. Żydzi wykorzystają do tego Trumpa, tak więc będzie wojna, jak nic. Ważne, żebyśmy my się tym razem nie ładowali za bezdurno w nie nasze bagno.

  • znajac Kaczora i Morawieckiego, tego typa ex wojaka izraelskiego danielsa ich doradcę, Historie po 89 ( geremek, mazowiecki, balcer, michnikr, kuron) to pls….. nie badz naiwny ze oni polskiego wojska nie pośłą tam.

  • Nie zgadzam sie z Docentem. Gdyby nie iranskie dazenia do posiadania broni nuklearnej, dzisiaj nie byloby juz Palestyny. Izrael otrzymal od USA przeszlo 200 glowic nuklearnych, ktorych nikt nie kwestionuje, a przeciez to wlasnie Zydzi przy swojej agresywnosci sa absolutnym zagrozeniem. Zatem balans w posiadaniu tej broni jest srodkiem zapobiegawczym do jego uzycia i mimo rozbujanych zapowiedzi i rozpraszanego strachu, wojny nie bedzie. W zasadzie i docelowo Izrael ma na muszce ogromne zloza ropy naftowej i przez to wyznaczyli sobie Iran za wroga # 1 tylko po to, by ich zniewolic, jak Irak, Afganistan Yemen i Libie, by w kolejnosci uzyskac pozycje dominujacego panstwa w tamtym regionie. Tu w gre wchodzi tylko sposob na przejecie do konca handlu ropa naftowa, ktora przeplywa pod kontrola Obrzezanych.

 2. Jedynym terrorystą na świecie jest Izrael, reszta to tylko skutek ich polityki.

 3. Co do powyzszych odpowiedzi nic dodac, nic ujac.Jest budujace,ze sa ludzie, ktorzy maja trafna ocene obecnej sytuacji w swiecie lecz zadziwiajace, ze nie sa naszymi liderami.

Comments are closed.