
Według najnowszych badań nowatorskiej firmy analitycznej „Civey”, aż 40 proc. mieszkańców Niemiec uważa, że ich bezpieczeństwo zmalało w ostatnim czasie. Problem dotyczy przede wszystkim ludzi z większych miast. Władze państwa wciąż twierdzą, że jest inaczej.
Zaledwie 6.6 proc Niemców w ciągu ostatnich lat czuła się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania. 40 proc. naszych zachodnich sąsiadów stwierdziło, że ich otoczenie stało się mniej bezpieczne.
Na wzrost zagrożenia wskazywali w szczególności mieszkańcy dużych aglomeracji, co łatwo można powiązać z faktem, że właśnie tam ciągnęły największe tłumy imigrantów z Afryki i Azji.
Według danych niemieckiego MSZ w 2017 r. wśród 2 mln osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa, aż 30 proc. było imigrantami. Co ciekawe społeczność napływowa stanowi, według różnych szacunków, maksymalnie 10 proc. niemieckiego społeczeństwa.
ZOBACZ: Atak rakietowy na stolicę Arabii Saudyjskiej. „To wrogie działania wspierane przez Iran” [VIDEO]
W wielu landach uchodźcy sprawiają tyle kłopotów, że policja nie jest w stanie normalnie funkcjonować i zajmować się innymi sprawami. Dużą rolę w tym zjawisku odgrywają donosy osób mieszkających w sąsiedztwie muzułmanów, którE twierdzą, że nowi obywatele się radykalizują lub mają związki z grupami terrorystycznymi. Wymusza to na policji podjęcie regulaminowych działań i angażuje funkcjonariuszy.
Oficjalnie niemieckie władze twierdzą, że problem nie istnieje. Coraz częściej pojawiają się jednak głosy mówiące o potrzebnie uporządkowania kwestii uchodźców. Niektórzy politycy proponują wprowadzenie w Unii Europejskiej jednolitego świadczenia socjalnego, by w ten sposób zniechęcić imigrantów do wyboru Niemiec, jako celu wędrówki.
Władze chcą również podjąć skuteczniejsze działania przeciw organizacjom, które bronią nielegalnych imigrantów i pomagają im dotrzeć do kraju. Utrudniają także ich późniejszą deportację.
PRZECZYTAJ: Tania, sprawna i skuteczna – prywatna policja chroni Londyńczyków. Działa dużo lepiej niż państwowa [FOTO]
Źródło: IAR/wolnosc24.pl