Tak działa obniżka podatków Donalda Trumpa. Gigant wraca do USA z setkami miliardów dolarów
Tak działa obniżka podatków Donalda Trumpa. Gigant wraca do USA z setkami miliardów dolarów
REKLAMA

Apple planuje wydanie własnej karty kredytowej we współpracy z Goldman Sachs – poinformował dziennik „Wall Street Journal”. Karta ukaże się pod marką Apple Pay i może trafić do rąk klientów już na początku przyszłego roku.

Zdaniem „WSJ” współpraca Apple i Goldman Sachs pogłębi obecność koncernu Tima Cooka w sektorze usług płatniczych (obok płatności mobilnych Apple Pay), a także pozwoli gigantowi finansów, jakim jest Goldman Sachs, na wejście na rynek z pierwszą kartą płatniczą.

REKLAMA

Dziennik ocenia, że współpraca obu firm może tym samym pomóc im w pokonaniu słabości w sektorach, w których ich obecność rynkowa nie jest silnie zaznaczona. Apple coraz silniej koncentruje się na usługach – w tym z dziedziny płatności, strumieniowania treści rozrywkowych i sprzedaży oprogramowania, w związku ze słabnącą sprzedażą iPhone’ów. Apple Pay – obecnie działający system płatności mobilnych – choć przy każdej transakcji z jego wykorzystaniem generuje przychody, upowszechnia się jednak dużo wolniej, niż zakładała firma.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem
Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Goldman Sachs tymczasem planuje ekspansję na rynek bankowości konsumenckiej, co ma zrekompensować straty banku poniesione w czasie ostatniego kryzysu finansowego. Dzięki współpracy z Apple Goldman Sachs będzie mógł oferować pożyczki konsumenckie klientom chcącym płacić nową kartą.

„Wall Street Journal” poinformował, że obecnie obie firmy ustalają szczegóły współpracy, w tym – korzyści dla klientów chcących korzystać w przyszłości z karty. Obecnie Apple współpracuje z popularnym bankiem Barclays, którego klienci korzystający ze specjalnej oferty bankowej mogą uzyskać bezodsetkowe kredyty na sprzęt elektroniczny Apple oraz punkty sumujące się w ramach kart podarunkowych na produkty koncernu. (PAP)

REKLAMA