Morderstwo znanego dziennikarza. W tle były senator

Wydział Prokuratury Krajowej w Krakowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko byłym ochroniarzom Mirosławowi R. i Dariuszowi L., oskarżonym o uprowadzenie, pozbawienie wolności i pomocnictwo w zabójstwie poznańskiego dziennikarza Jarosława Ziętary – poinformowała Prokuratura Krajowa.

To bardzo stara sprawa z 1992 r. Jarosław Zientara był bodajże pierwszym dziennikarzem III RP, który został zamordowany za ujawnianie gospodarczych przestępstw. Jego ciała nie odnaleziono.

Czytaj też: Spaliła się hala fabryki w Trzciance. Wielkopolscy strażacy uchronili resztę zakładu

W sprawę morderstwa Ziętary jest zamieszany b. senator, przedsiębiorca, a także etatowy funkcjonariusz SB Aleksander Gawronik. Jego proces przed Sądem Okręgowym w Poznaniu zaczął się w 2016 r. i nadal się toczy.

Czytaj też: Szokujący wywiad Millera. Czy były premier sugeruje śmiertelną chorobę Kaczyńskiego?

B. ochroniarze Mirosław R. i Dariusz L. byli już podejrzani o pomocnictwo w porwaniu i zabójstwie dziennikarza, ale prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie. Zażalenie na decyzję prokuratury o umorzeniu złożył brat dziennikarza Jacek Ziętara.

Akt oskarżenia Prokuratury Krajowej w wydziale zamiejscowym w Krakowie dotyczy tej części sprawy, która nie była objęta aktem oskarżenia przeciwko Aleksandrowi Gawronikowi.

Źródło: TVP Info