Tego jeszcze nie grali! W Turcji dyrektoriat ds. Religii zaleca w ramadanie „post od internetu”

Tego jeszcze nie grali! W Turcji dyrektoriat ds. Religii zaleca w ramadanie
Tego jeszcze nie grali! W Turcji dyrektoriat ds. Religii zaleca w ramadanie "post od internetu"/ Twitter

Tego jeszcze nie grali! Turecki Dyrektoriat ds. Religii, Diyanet, rekomenduje wiernym muzułmańskim obok abstynencji w okresie ramadanu powstrzymanie się od korzystania z internetu. Ramadan w Turcji rozpoczyna się w najbliższy wtorek.

„Powinniśmy znaleźć sposoby podjęcia problemu wpływu internetu na stosunki między ludźmi. Sądzę, że odpowiedzią jest post od internetu” – sugeruje muzułmańskim wiernym Ilhan Kilic, profesor Wydziału Medycyny Uniwersytetu Stambulskiego w artykule zamieszczonym na łamach najnowszego, majowego numeru oficjalnego pisma wydawanego przez Diyanet.

Czytaj też: Mocne słowa Orbana: „Tysiące płatnych biurokratów pracuje dziś w Brukseli, by prawo do emigracji stało się podstawowym prawem człowieka.”

Profesor proponuje na okres ramadanu „post elektroniczny”, to znaczy wyłączenie mediów elektronicznych w okresie postu, czyli w ciągu dnia, aż do zachodu słońca.

Profesor uważa postęp technologiczny za użyteczny, ale ostrzega, że nadmierne korzystanie z niego jest szkodliwe dla stosunków międzyludzkich.

„Zamiast zabiegać o to, aby nadążać w pogoni za modą, powinniśmy starać się służyć Bogu” – kończy swe wezwanie prof. Kilic.

Przeczytaj też: Pomnik Katyński jednak zostaje na wybrzeżu. Udana akcja Polonii

Nczas.com/ PAP